شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

رئیس اداره اوقاف شهرستان نهاوند با تاکید بر اینکه مردم باید نتایج وقف را حس کنند، از ایجاد باغ رستوران وقفی در نهاوند خبر داد.

حجت الاسلام مرتضی عزیزی  با بیان اینکه حس ثمره وقف می تواند در  اشاعه فرهنگ آن نیز تاثیرگذار باشد، اظهار داشت:


از شاخص ترین موقوفات شهرستان نهاوند می توان به موقوفه مرحوم سید یدالله فاطمی مربوط به 70 سال قبل و محمد حسین زمانیان که شامل 10 هزار متر مربع زمین کشاورزی است و باغ میوه 16 هزار مترمربعی حاج رحیم سالکی اشاره کرد.

وقف ساختمانی برای دانش آموزان بی بضاعت

وی ادامه داد: یکی از واقفین نیز در این شهرستان ساختمان 600 متر مربعی را برای تحصیل دانش آموزان بی بضاعت وقف کرده و تمام تلاش ما در این است که بتوانیم علاوه بر احیای موقوفات باعث در آمدزایی آن و عمل به نیت واقف باشیم.

وی اذعان داشت: از زمان حضورم در این اداره، درآمدها از طریق وقف 100 درصد افزایش یافته است.

وی با تاکید بر اینکه بیشترین درآمد موقوفات در این شهرستان از بقاع تامین می شود، ادامه داد: در شهرستان نهاوند 24 امامزاده وجود دارد که از شاخص ترین آنها می توان به امامزاده شاهزاده محمد(ع) اشاره کرد.

75 موقوفه در این شهرستان وجود دارد

عزیزی با بیان اینکه 75 موقوفه در شهرستان نهاوند وجود دارد، گفت: اداره اوقاف مکلف به اجرای نیات واقفین است و مردم نیز باید به نیت واقف آگاهی یابند تا همراهی لازم را برای بهره برداری از آن با ما داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه خود همه اموالش را وقف کرده، بیان داشت: یکی از مشکلات ما در تعدادی از موقوفات نهاوند این است که با توجه به اینکه فردی که سرقفلی به او فروخته شده از دنیا رفته و اجاره موقوفه نیز قابل تغییر نیست.

رئیس اداره اوقاف شهرستان نهاوند ادامه داد: برخی از زمین های وقفی نیز در دوران اصلاحات اراضی در رژیم شاه به زارعان فروخته شده و آنان نیز با باطل اعلام شدن سندشان در 1363 دچار خسارت مالی شده اند.

لزوم فرهنگ سازی وقف های جدید

وی اظهار داشت: مردم گرچه به وقف های جدید روی آورده اند اما باید در راه اشاعه آن بیش از پیش توسط رسانه ها فرهنگ سازی شود.

وی با تاکید براینکه هر چه سریعتر در حال صدور اسناد مالکیت موقوفات شهرستان هستیم تا از دست زمین خواران در امان بماند، عنوان کرد: برخی از اجاره نشینان موقوفات در این شهرستان 27 سال است که اجاره نامه خود را تمدید نکرده اند.

وی اذعان داشت: تفاهم نامه ای را نیز با  اداره منابع طبیعی به امضاء رساندیم تا وضعیت تعارض موقوفات با منابع طبیعی مشخص شود.

وی با اشاره به اینکه در راستای بهره وری اقتصادی در صدد هستیم که هفت هزار متر مربع از موقوفات را به بخش تجاری و مسکونی اختصاص دهیم، گفت: باغی نیز به وسعت 12 هزار مترمربع تبدیل به باغ رستوران خواهد شد که به دنبال مصوبه تغییر کاربری آن هستیم. 

عزیزی با اشاره با متفاوت بودن حماسه مدنظر رهبری در سال جاری با دیگر موارد مشابهه آن، بیان داشت: همه مردم ایران باید پرشور در انتخابات شرکت کنند.

وی با برشمردن دلایل احتمالی کم شور بودن مردم برای شرکت در انتخابات گفت: انتخابات در زمانی برگزار می شود که دانش آموزان و دانشجویان همه در فصل امتحانات قرار دارند واین خود در این عدم علاقه تاثیر دارد.

وی با اشاره به اینکه  کاندیدهای ریاست جمهوری در این مقطع در حال سنجش یکدیگر هستند، بیان داشت: هنوز مردم فرد مورد نظر خود را انتخاب نکرده اند اما احتمالا تا هفته آینده انتخاب نهایی خود را خواهند داشت.

رییس اداره اوقاف شهرستان نهاوند ادامه داد: در تمامی  بقاعی که زیر نظر این اداره فعالیت می کنند در صدد ایجاد  شور و نشاط برای خلق حماسه سیاسی مدنظر رهبری بدون حمایت از کاندیدایی خاصی هستیم.

رد صلاحیت ده کاندیدای شورای شهر و روستا در نهاوند

وی که مسئولیت نظارت بر انتخابات در شهرستان نهاوند را نیز برعهده دارد با تاکید براینکه هیچ یک از کاندیدهای شورای شهر و روستا حق تبلیغ در بقاع را ندارند، در پایان گفت: در این شهرستان 82 نفر برای انتخابات شوراها کاندیدا شده بودند که از این تعداد 10 نفر رد صلاحیت شدند.
:: برچسب‌ها: اداره اوقاف شهرستان نهاوند, شهرداری نهاوند
ن : حسین صادقی
ت : پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد