شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

صدای نهاوند:

نهاوند-خبرگزاری مهر: رئیس اداره اصناف شهرستان نهاوند و نماینده اصناف استان همدان در اتحادیه اصناف کشور گفت: واگذاری هر دکه ای از سوی شهرداری و شورای شهر نهاوند غیرقانونی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حمید جهانیان ظهر دوشنبه در کمیته تنظیم بازار شهرستان نهاوند در سالن شهدای فرمانداری اظهار داشت:


شورای شهر و شهرداری نهاوند برای کسب در آمد شهرداری اقدام به حرکت غیر قانونی کرده اند که هیچ توجیه قانونی ندارد و واگذاری دکه به مردم بعنوان سوپر مارکت و یا هر عنوان دیگر در نقاط مختلف شهر نهاوند غیر قانونی است.

جهانیان گفت: در چند مورد مشاهده شده است که شهرداری و شورای شهر نهاوند به تعدادی از مردم مجوز ایجاد دکه بعنوان سوپر مارکت و یا تنقلات فروشی داده است که این اقدام بعلت مغایرت با قانون و عدم رعایت مسائل بهداشتی و عدم نظارت قانونی نیست و موجب پلمب این دکه ها می شود.

وی ادامه داد: مجوز واگذاری دکه در قانون فقط برای انجام امور فرهنگی و مطبوعاتی پیش بینی شده است که در چهار چوب قانون و بعد از مراحل قانونی در مکان های مناسب ایجاد دکه برای انجام کارهای مطبوعاتی اشکالی ندارد.

عضو اتاق اصناف کشور گفت: واگذاری دکه های غیر قانونی بعلت اینکه پروانه و مجوز کسب برای آنها صادر نمی شود و هیچ گونه نظارت و بازرسی روی آنها انجام نمی شود موجب بروز مشکلات عدیده ای برای مردم می شود که رعایت نکردن مسائل بهداشتی و تشدید بار ترافیکی و گسترش قارچ گونه آنها از مهمترین آنها است.

حمید جهانیان افزود: این دکه ها با مبلغ  اجاره ماهیانه یک میلیون و 500 هزار تومان نمی تواند راه حل مناسبی برای درآمد شهرداری محسوب شود و اعضای شورای شهر باید به فکر برنامه ها و روش های اصولی دیگر برای درآمد پایدار شهرداری نهاوند باشند.

وی گفت: در صورت واگذاری این دکه ها و فعالیت آنها با راهکارهای قانونی همگی آنها پلمب و از هرگونه فعالیت آنها جلوگیری می شود.
:: برچسب‌ها: شورای شهر نهاوند, شهرداری نهاوند, اتحادیه اصناف شهرستان نهاوند
ن : حسین صادقی
ت : سه‌شنبه ۱٩ آذر ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد