شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

نهاوند - خبرگزاری مهر: فرماندار شهرستان نهاوند گفت: آزادگان ذخایر معنوی نظام و انقلاب هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی مولوی عصر سه شنبه در جمع آزادگان شهرستان نهاوند در آستان شاهزاده محمد(ص) اظهار داشت:


تحمل مشکلات دوران اسارت بسیار سنگین است و  آزادگان چندین سال در سخت ترین شرایط در چنگال رژیم بعثی کمر مصیبت را خم کردند اما در برابر دشمن خم به ابرو نیاوردند.

وی افزود: تحمل تمام این مشکلات برای حفظ اسلام و شعائر اسلامی بوده و همه باید در حفظ اسلام و پیمودن راه شهدا کوشا باشیم.

مولوی آزادگان را ذخیره معنوی انقلاب برشمرد و افزود: این افراد در زمان اسارت با اتکا به تکیه گاه الهی، ذخیره معنوی برای انقلاب و اسلام شدند.

وی افزود: یکی از عنایات خدا بر ملت ما وجود مردان شجاع و ایثارگری بود که در هشت سال دفاع مقدس در مقابل مستکبرین ایستادگی و پایداری کردند و با فداکاری، دین خدا را یاری کردند و در این میان بعضی به افتخار شهادت، بعضی به افتخار جانبازی و بعضی هم به آزادگی نائل شدند.

فرماندار نهاوند عنوان کرد: آزادگان با ایستادگی و رشادت های خود در زمان اسارت تهدید را به فرصت تبدیل کرده و فرهنگ جدیدی را به وجود آوردند.

وی تبیین و انتقال این فرهنگ از جبهه های جنگ و دوران اسارت به جوانان امروز و اینده را از رسالت های بزرگ عزیزان آزاده در حال حاضر بیان کرد.

مجتبی مولوی ادامه داد: آزادگان با تحمل مشقت‌ها و مرارت‌های دوران اسارت در زندان‌های رژیم بعثی عراق درس فداکاری و شجاعت به ما آموختند لذا باید بستری فراهم شود که خاطرات این افراد به ورطه فراموشی سپرده نشود.

مولوی اظهار داشت: عزت ملی ایران اسلامی مرهون خون شهدا، فداکاری و ایثار جانبازان و صبوری خانواده شهدا و آزادگان است که باید به آن ها اهمیت داد.

وی بیان داشت: خانواده شهدا و ایثارگران و آزادگان با توجه به جایگاه و منزلت اجتماعی و اثرگذاری که در اقشار مختلف مردم دارند نقش بسزایی در جلب مشارکت مردم در انتخابات امسال دارند.
:: برچسب‌ها: اداره بنیادشهید و امور ایثارگران نهاوند, مراسمات نهاوند, سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان نهاوند
ن : حسین صادقی
ت : پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد