شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

نهاوند - خبرگزاری مهر: کارشناس مشاور بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان گفت: فقدان مهارتهای ارتباطی کافی باعث انزوا، اضطراب و افسردگی در افراد می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، منصوره رسولی امروز در کلاس آموزشی مهارت‌های زندگی برای بانوان داوطلب شهرستان نهاوند در خصوص مهارت‌های ارتباطی و کاهش خشونت در خانواده‌ها گفت:


مهارت‌های ارتباطی یکی از مهمترین توانایی‌های انسان است و فقدان مهارتهای ارتباطی کافی باعث انزوا، اضطراب و افسردگی در افراد می‌شود.

رسولی با بیان اینکه تنها 7 تا 10 درصد ارتباط به کمک زبان انجام می‌گیرد و بقیه تحت‌تأثیر رفتارهای غیرکلامی است، گفت: ارتباط کلامی صحبت کردن را در بر می‌گیرد و ارتباط غیرکلامی از تماس چشمی، وضعیت اندامی، حالتهای چهره‌ای و گوش دادن شکل می‌گیرد.

کارشناس روانشناسی بیمارستان آیت‌الله علیمرادیان گفت: با کمک مهارت صحبت کردن می‌توان دیگران را از احساسات آگاه ساخت و برای اینکار بهتر است از جملاتی که با "من" شروع می‌شود و از بکار بردن عبارت‌های که با "تو" شروع می شود خودداری کرد.

وی با اشاره به اینکه عبارات، انتقادآمیز به مشاجره ختم می شود، عنوان کرد: در خانواده بهتر است درخواست‌ها با استفاده از یک جمله مثبت بیان شود و از جملات منفی و سئوالی پرهیز شود.

رسولی تاکید کرد: بدبینی و سوء ظن از مشکلات روانی در خانواده‌هاست و فرد بدبین باید حتماً به روانپزشک ارجاع داده شود.

وی گفت: نباید رفتارها و گفتارهای فرد را خصومت و دشمنی در نظر گرفت.
:: برچسب‌ها: شبکه بهداشت و درمان نهاوند, بیمارستان ایت الله علیمرادیان نهاوند, شهر خبر
ن : حسین صادقی
ت : چهارشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد