شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

نهاوند - خبرگزاری مهر: مدیر جهاد کشاورزی نهاوند گفت: در حال حاضر 19 شرکت کشاورزی در نهاوند فعال است.

احد ظفری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جهاد کشاورزی به منظور علمی تر شدن برنامه کشاورزی و تسهیل در روند اجرای طرح های کشاورزی تعدادی از کارها و امورات را به بخش کشاورزی واگذار کرده است.

ظفری افزود:


تعداد شرکت‌های کشاورزی نهاوند در حال حاضر19 شرکت  در سه بخش است که تعداد شاغلان آنها به 70 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: 9 شرکت تعاونی تولیدی که مهمترین اقدام ان توزیع کودهای شیمیایی بین کشاورزان است در سطح  روستاها و مراکز بخش ها نهاوند مستقر است که توسط کشاورزان اداره می شود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند عنوان کرد: پنج شرکت فنی و مهندسی و مشاوره ای در نهاوند وجود دارد که هر شرکت متشکل از پنج نفر نیروی انسانی فارغ التحصیل بخش کشاورزی است و از محل اعتبارت دولتی امورات زراعتی و تحقیقات و اموزش های مربوط به ان را بر عهده دارند.

احد ظفری بیان داشت: برای مبارزه و شناسایی آفات  و بیماری ها و علف های هرز پنج کلینینک گیاه پزشکی در شهرستان نهاوند احداث شده است که به صورت دائم یک نفر و در فصل کاری 16 نفر نیروی متخصص تحت نظارت واحد حفظ نباتات در این مراکز فعالیت دارند.

ظفری در پایان سخنانش اظهار داشت: شهرستان نهاوند به عنوان قطب کشاورزی استان محسوب می شود که تولید کننده بیش از 20 نوع محصولات کشاورزی است که در 14 محصول رتبه اول تا سوم استان را دارد و در تولید گشنیز رتبه نخست کشور را دارد.
:: برچسب‌ها: اداره جهاد کشاورزی نهاوند, شهر خبر
ن : حسین صادقی
ت : چهارشنبه ٢٩ خرداد ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد