شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

نهاوند -خبرگزاری مهر: مسئول مرکز جهاد کشاورزی بخش خزل نهاوند گفت: هزارو 700 بهره بردار کشاورز و باغدار در بخش خزل نهاوند فعالیت دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، شهریار شمس ظهر سه شنبه در مراسم تجلیل از کشاورزان نمونه بخش خزل نهاوند در جهاد کشاورزی این بخش اظهار داشت:


بخش خزل نهاوند با شش هزار و 300  هکتار ارضی کشاورزی آبی و هزار و 200  هکتار اراضی دیم بعنوان مهمترین بخش کشاورزی شهرستان نهاوند محسوب می شود.

شمس با اشاره به اینکه 50 درصد محصول گشنیز در بخش خزل نهاوند تولید می شود، گفت: چهار هزار هکتار از اراضی کشاورزی بخش خزل نهاوند تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار دارند.

وی اظهار داشت: گندم، کلزا، ذرت، جو، گشنیز و چغندر قند مهمترین محصولات کشاورزی بخش خزل است ولی خرد بودن اراضی، مشکلات ساماندهی آب، عدم تجهیز و بهسازی و ساماندهی مزارع کشاورزی و نوسانات محصولات باعث بروز مشکلات زیادی برای کشاورزان این بخش شده است.

مسئول جهاد کشاورزی بخش خزل نهاوند بیان داشت: متأسفانه بیمه محصولات کشاورزان باعث ناراحتی و دلخوری آنها شده است و علت آن عدم تخصیص بیمه به محصولاتی همچون گشنیز و یا تأخیر پرداخت میزان بیمه به محصولات در موعد مقرر است.

شهریار شمس با اشاره به اینکه  در حال حاضر عملیات برداشت محصولات گشنیز، کلزا و جو دیم در بخش خزل آغاز شده است، گفت: 500 هکتار از اراضی بخش خزل به کاشت جو دیم اختصاص دارد که از هر هکتار یک و نیم تن جو برداشت می شود.

شمس اظهار داشت: 700 هکتار از اراضی کشاورزی به کاشت گیاه روغنی کلزا تعلق دارد که از هر هکتار دو ونیم تن محصول کلزا برداشت می شود.
:: برچسب‌ها: اداره جهاد کشاورزی نهاوند
ن : حسین صادقی
ت : چهارشنبه ٥ تیر ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد