شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

نهاوند-خبرگزاری مهر: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نهاوند گفت: همزمان با هفتم تیرماه سالروز شهادت شهید بهشتی و 72 تن از یاران با وفای وی ،مراسم یادبود و بزرگداشت این شهدا و شهید محمد علی حیدری درشهرستان نهاوند برگزار می‌شود.

علیرضا علی بخشی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت:


شهید آیت الله حیدری اولین امام جمعه و اولین نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بعد از پیروزی انقلاب بود که در فاجعه هفت تیر دفتر حزب مرکزی تهران به شهادت رسید.

علی بخشی افزود: شهید حیدری در کلام امام راحل یک مجتهد عالم و مبارز بود که جان خویش را برای حفظ اسلام و انقلاب نثار کرد.

وی افزود: شهید حیدری از عالمان برجسته و دانشمند کشور بود که در اوایل انقلاب بعنوان نماینده حضرت امام در کشور لبنان معرفی شد و در مبارزات انقلابی مردم بر ضد نظام سلطنت نقش محوری و کلیدی داشت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نهاوند اظهار داشت: به واسطه شهید حیدری مردم غرب کشور به خصوص شهر نهاوند زودتر از سایر نقاط کشور برای مبارزه با رژیم پهلوی و نابودی آن حرکت کردند و با هدایت و رهبری این شهید بزرگوار برای اولین بار در کشور مردم شهرستان نهاوند موفق شدند مجسمه شاهنشاهی را سرنگون کنند.

علیرضا علی بخشی عنوان داشت: شهدای هفتم تیر و در راس آنها شهید بهشتی ذخیره و گنجینه نظام و انقلاب هستند و این شهدا در شکل گیری و پیروزی انقلاب سهم عمده و بزرگی داشتند که حضرت امام (ره) واقعه هفت تیر و شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش را همانند واقعه کربلا و قیام امام حسین(ع) دانستند.
:: برچسب‌ها: اداره بنیادشهید و امور ایثارگران نهاوند, شهید آیت الله محمد علی حیدری
ن : حسین صادقی
ت : چهارشنبه ٥ تیر ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد