شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

نهاوند-خبرگزاری مهر: امام جمعه نهاوند گفت: شهید حیدری نمونه بارز مجاهدت در راه خدا و استوانه نظام اسلامی در غرب کشور بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام عباسعلی مغیثی ظهر پنج شنبه در مراسم سالگرد شهدای هفت تیر در مسجد شهید ایت الله حیدری نهاوند اظهار داشت:


شهید آیت الله محمد علی حیدری سرمایه اخروی و معنوی نهاوند است به ویژه اینکه این بزرگوار در سن 30 سالگی توانست به مقام مرجعیت برسد و از محضر درس بزرگانی همچون آیت الله بروجردی ،حضرت امام خمینی و آیت الله اراکی بهره مند شود.

مغیثی گفت: شهید حیدری از یاران و یادگاران صدیق حضرت امام خمینی(ره) در دوران سخت خفقان رژیم ستم‌شاهی و بعد از انقلاب بود که نقش ارزشمندی در ولایت‌مداری و بصیرت‌افزایی در آن دوران بر عهده داشت.

وی بیان داشت: مردم شهرستان نهاوند در قبل و بعد از انقلاب به شهید حیدری عشق و علاقه بسیاری داشتند به حدی که تمام کارها و امورات نهاوند با مدیریت ایشان صورت می گرفت و به جرأت می توان گفت شهید حیدری استوانه نظام اسلامی در  غرب کشور بود.

امام جمعه نهاوند شهدای هفتم تیر و در راس آنها شهید بهشتی را ذخیره و گنجینه نظام و انقلاب دانست و گفت: این شهدا در شکل گیری و پیروزی انقلاب سهم عمده و بزرگی داشتند و شهادت آنها به حدی سخت و دردناک بود که حضرت امام(ره)  واقعه هفت تیر و شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش را همانند واقعه کربلا و قیام امام حسین دانستند.

عباسعلی مغیثی عنوان کرد: شهید حیدری بعنوان اولین نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی و اولین امام جمعه شهرستان نهاوند یکی از عالمان برجسته و دانشمند کشور بود که در اوایل انقلاب بعنوان نماینده حضرت امام در کشور لبنان معرفی شد و در مبارزات انقلابی مردم بر ضد نظام سلطنت نقش محوری و کلیدی داشت.

مغیثی گفت: دشمنان از یاد شهدا و نام شهدا و مراسمات یادوراه آنها هراس دارند زیرا می دانند مردم ایران با تأسی از قیام سرخ عاشورا برای دفاع از اسلام و دین و اهل بیت همه چیز خود را فدا می کنند.
:: برچسب‌ها: شهید آیت الله محمد علی حیدری, شهدای هفت تیر
ن : حسین صادقی
ت : جمعه ٧ تیر ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد