شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

یک سال از زمانی که نماینده مردم و فرماندار وقت نهاوند به صورت مشترک اعلام کردند ساختمان دخانیات و مدرسه مدرس تخریب و به جای آن فضای سبز و میدان مرکزی جدید نهاوند احداث می شود می گذرد.

حال با گذشت یک سال رئیس دفتر مهدی سنایی در نهاوند اعلام می کند مجوز:


تخریب ساختمان دخانیات با کمک و مساعدت سنایی صادر و در دستان شهردار نهاوند قرار دارد و جالب است که اعتبار و ارزش ساختمان دخانیات برابر اعلام رسمی کارشناسان 9 میلیارد تومان است.

اینکه سنایی با رایزنی و قدرت چانه زنی خود توانسته این ساختمان را به صورت رایگان تغییر کاربری دهد تا  در اختیار شهرداری نهاوند قرار بگیرد قابل ستایش و تقدیر است و خبر از قدرت و نفوذ مهدی سنایی در ارتباطات مرکز کشور دارد که بیش از این در قضیه واگذاری ساختمان مدرسه مدرس هم علی رغم کارشکنی عده ای و نوشتن تومار به این طرف و آن طرف باز هم سنایی کار خود را کرد و اجازه ساختن مدرسه مدرس را نداد.

اما بحث مهم این است چرا شهرداری در اجرای این پروژه مهم تعلل می کند و هنوز اقدام اساسی در این مورد انجام نداده است آیا بازهم مشکل و منع قانونی دارد که ما از آن بی خبریم.

نکته مهم دیگر نحو اجرای این طرح است که باید حساب شده و با مدیریت صحیح و اصولی انجام شود.

مردم نهاوند خاطره خوش و خوبی از طرح های اجرا شده در این شهر ندارند، احداث خیابان آزادگان،تغییر چندین و چند باره میدان ابوذر، احداث پارک کوثر، احداث ترمینال جدید مسافربری، ساخت المان شهدا و میدان جدید واقع در بلوار علیمرادیان،وعده و عیدهای ساخت تپه گردشگری ابوذرو ... همه نمونه های از طرح های است که با کمی دقت و بهره گیری از اصول مدیریت و نظر صاحبان اهل فن می توانست هر کدام چهره شهر نهاوند را تغییر دهند و گره ای از مشکلات نهاوند باز کنند اما متأسفانه بر مشکلات نهاوند افزودند.

حال همه مردم منتظرند تا بعد از چندین و چند بار تبلیغات رسانه ای و گذشت یک سال ببینند مسئولین برای احداث مرکزیت جدید شهر نهاوند چه ایده و برنامه ای دارند

مهدی سنایی، فرماندار، شورای شهر و شهردار و مشاوران باید تمام نیرو و توان و تجربه و قدرت اجرایی خود را بکار بگیرند تا شاید برای اولین بار در حوزه داخلی شهرداری و مدیریت شهری که شهردار متولی آن است  شاهد اقدام و کار اجرایی در نهاوند باشیم که در پایان کار مردم و مهمانان و گردشگران با دیدن آن راضی و خشوند باشند.

در این میان بحث دیگری مطرح است که مبادا تأخیر در این پروژه وارد بازی شوراها شود در حالیکه دوماه و چند روز به پایان کار شورای فعلی مانده است و از 22 شهریور شورای جدید با افراد جدید کارشان شروع می شود شتاب زدگی و تسریع در آغاز این کار باعث پشیمانی و افسوس در آینده نشود.

البته این روند در ساخت موزه نهاوند هم مشاهده می شود در حالیکه قرارداد واگذاری ساختمان شورای شهر نهاوند در فروردین امسال با حضور نماینده مردم نهاوند،مدیر کل میراث و گردشگری همدان و شهردار نهاوند منعقد و امضا شده است و قرار بود تا پایان خرداد ماه امسال  موزه نهاوند افتتاح شود اما هنوز خبری از کوچکترین اتفاق در این مورد نیست و این بر می گردد به گفته مهدی سنایی که  گفت : ما هر کاری که در حوزه شهری نهاوند قرار بود انجام دهیم با چالش ها و موانع جدی روبرو شدیم.
:: برچسب‌ها: مهدی سنایی نماینده مردم نهاوند, شهرداری نهاوند
ن : حسین صادقی
ت : جمعه ٧ تیر ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد