شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

وظیفه اصلی شورا انتخاب و نظارت بر شهردار و شهردار کسی است که بالاترین سمت را در مدیریت اجرایی شهر دارد.

انتخابات شورا با سابقه نه چندان طولانی­اش تمرینی برای دموکراسی است تا مردم برای اداره شهر و روستای خود نقشی بر عهده داشته باشند و به نوعی با امتحان و محک زدن خود برای شرکت کردن در تصمیمات :


بزرگ سیاسی آماده شوند و اگر به فضل الهی از این امتحان سربلند بیرون بیاییم، می­توانیم در همه تصمیمات سرنوشت ساز مملکت نمره قبولی کسب کنیم. لازمه ی موفقیت در این آزمون داشتن درک درست از مسائل اجتماعی و انتخاب نفرات شایسته و لایق برای سپردن مسئولیت های شهری به ایشان است.

در کشور ما شوراها، نهادهای جدید در نظام مدیریت شهری­اند. ما تا قبل از سال 1377 مدیریت شهری بسیار ساده ای داشتیم. در واقع شهردار از سوی استاندار که یک مقام انتصابی از سوی دولت مرکزی بود، انتخاب می­شد و زیر نظر او به فعالیت می­پرداخت. امّا تشکیل شورای شهر سبب شد تا ساز و کاری غیر متمرکز و مبتنی بر انتخاب مردم اداره امور شهرها را به عهده بگیرد.

اولین دوره­ انتخابات شورها در سال 1377 شورهای شهر و روستا در سراسر کشور فعالیت خود را آغاز کردند تا هم اصل هفتم قانون اساسی و دستور صریح قرآن کریم که همانا «وامرهم شوری بینهم» است را به اجرا در آورند و هم ستونی از ارکان اداره امور کشور شکل واقعی و قانونی به خود بگیرد. متاسفانه تا کنون به رغم سه دوره داستان شورای شهر در ایران به غیر از چند شهر بزرگ، داستانی بیشتر توام با ناکامی و دور شدن از اهداف اصلی تشکیل این نهاد بوده است و این نهاد مردمی که کوشید خود را در جایگاهی بالا قرار دهد به واقع از واقعیت و هدف ذاتی تشکیل خود فرسنگ ها فاصله دارد .پس اینبار بهانه و عذری برای اشتباه کردن نداریم و برای ساختن نهاوند و اباد یادمان باشد :

ساختن شهر ایده آل مستلزم داشتن شورای کاردان و لایق است.
:: برچسب‌ها: شورای شهر نهاوند
ن : حسین صادقی
ت : شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد