شنیده میشود بودجه شهرداری نهاوند امسال 34 میلیارد تومان پیشنهاد شده است------ساختمان دخانیات با حکم دادستانی تخریب می شود------خبرنگاران نهاوند از زحمات فرماندار تقدیر کردند---------ضوابط ساخت و ساز در نهاوند رعایت نمی شود ---------
 

نهاوند - خبرگزاری مهر: فرماندار نهاوند گفت: به منظور تامین کمبود نیروی انسانی امسال چهار نفر در اداره ثبت احوال نهاوند استخدام می شوند که بر این اساس مشکل کمبود نیروی انسانی این اداره حل می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی مولوی بعد ازظهر دوشنبه در شورای هماهنگی ثبت وقایع چهارگانه در فرمانداری شهرستان نهاوند، اظهار داشت:


ثبت به موقع تولد، فوت، ازدواج و طلاق نقش اساسی در تصمیم‌گیری مسئولان در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و اجتماعی جامعه دارد که بر این اساس باید همه ادارات و نهادها و آحاد جامعه، اداره ثبت احوال را در این امر مهم یاری کنند.

مولوی با بیان اینکه ثبت وقایع حیاتی چهارگانه به تنهایی از عهده سازمان ثبت احوال برنمی آید، گفت: باید تمام دستگاه ها، شوراهای اسلامی، دهیاران، شهرداران، بیمارستان ها و مراکز بهداشتی و درمانی بطور جدی در این زمینه همکاری کنند.

وی افزود: ثبت تولد در مهلت قانونی ۱۵روزه و وفات در مهلت قانونی ۱۰روزه از جمله مواردی است که بی توجهی به انجام آنها پیامدها و مشکلات زیادی برای خانوادها و ارگان های مسئول دارد.

فرماندار نهاوند عنوان داشت: اداره ثبت احوال شهرستان نهاوند باید یک دفترکار در بیمارستان فراهم کند تا کار ثبت ولادت و صدور شناسنامه نوزاد و ثبت گواهی فوت اشخاص در کوتاهترین زمان ممکن انجام شود.

مجتبی مولوی اهمیت به موقع ثبت وقایع حیاتی را بر برنامه و آمارهای جمعیتی کشور مهم دانست و گفت: فرهنگ سازی و افزایش آگاهی و بینش مردم در خصوص ثبت به موقع وقایع و اطلاع رسانی در خصوص ثبت وقایع حیاتی یکی از مهمترین وظایف مسئولان این شهرستان است.

مولوی در پایان اضافه کرد: اداره ثبت احوال شهرستان نهاوند در مورد اجرای وظایف خود و ارائه خدمت مطلوب به همشهریان در بخش نیروی انسانی و تأمین  پرسنل مشکلاتی داشت که امسال مجوز استخدام چهار نیرو جدید برای این اداره صادر شده است که با استفاده از آنها مشکلات کمبود نیروی انسانی ثبت احوال نهاوند بر طرف خواهد شد.
:: برچسب‌ها: اداره ثبت احوال شهرستان نهاوند, شهر خبر
ن : حسین صادقی
ت : سه‌شنبه ۱٤ خرداد ۱۳٩٢
نظرات ()
 
تمام حقوق اين وب سايت و مطالب آن متعلق به حسین صادقی مي باشد