آموزش توام با پرورش مباحث دینی سبب حفظ هویت فردی و اجتماعی می شود

در مسابقات فرهنگی و هنری سال جاری که در دو بخش دانش آموزی و فرهنگی برگزار شد در مجموع بیش از 15 هزار نفر از دانش آموزان و فرهنگیان شرکت کردند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان نهاوند گفت: در این مسابقات 45 دانش آموز و چهار نفر از فرهنگیان موفق شدند در رشته های مختلف هنری و فرهنگی رتبه های اول تا وسوم را بدست آورند.

تکلو بیان داشت: این مسابقات در رشته‌های قرآنی شامل حفظ، مفاهیم و تفسیر، نهج البلاغه و احکام، قرائت، انشای نماز و اذان و در بخش هنرهای دستی، تجسمی و ادبی برگزار شده است.

وی افزود: آموزش به تنهایی سعادت افراد را تضمین نمی کند بلکه باید با پرورش درست آموزه های دینی، فرهنگ بومی و ملی همراه باشد تا موجب حفظ هویت فردی و اجتماعی افراد شود.

مدیر آموزش و پرورش نهاوند ادامه داد: با آغاز تابستان و ایام اوقات فراغت دانش آموزان، اداره آموزش و پرورش نهاوند با ایجاد پایگاه اوقات فراغت و تهیه برنامه های ورزشی تربیتی و آموزشی در تلاش است تا دانش آموزان از این ایام به بهترین نحوه بهره مند شوند.

علیرضا تکلو عنوان کرد: تقویت فعالیت‌های فرهنگی و تربیتی در مدارس اهمیت زیادی دارد و در این مسیر نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم.

تکلو در پایان سخنانش اظهار داشت: امروز دشمنان برای کمرنگ کردن فرهنگ اسلامی و دینی تلاش می‌کنند و باید با تقویت فرهنگ دینی در دانش‌آموزان به مقابله با این ترفند دشمن برویم.

/ 1 نظر / 8 بازدید
اولیاء دانش آموز

بدون شرح:دبیرستان ابن سینا وراهنمایی خوارزمی همزمان باهم فعالیت می کنند درحالی که بعدازظهر مدرسه باد می خورد (دانش آموز سال آخر دبیرستان با اول راهنمایی......عجب پرورش وتربیتی)