کارخانه تولید بتن سبک نهاوند کنگ زنی شد

با توجه به تصویب طرح جامع مسکن از سوی دولت، بنیاد مسکن طرح جامع مسکن روستایی را در قالب این طرح تهیه و تصویب کرده است.
وی از افزایش تسهیلات مسکن روستایی خبر داد و گفت: در حال حاضر میزان پرداخت وام به روستائیان 150 میلیون ریال با سود 15 درصد و بازپرداخت 15 ساله می باشد که این فرصتی مناسب برای کسانی است که هنوز برای مقاوم سازی واحدهای خود اقدامی نکرده اند.
تابش به تعداد واحدهای مقاوم سازی طی 10 سال گذشته اشاره کرد و افزود: تاکنون بیش از یک میلیون و 500 هزار واحد روستایی در سراسر کشور مقاوم سازی شده که برای این مقاوم سازی تاکنون نزدیک به 13 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی با سود کم، پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه، روستاهای بالای 20 خانوار کشور دارای طرح هادی می شوند، اضافه کرد: از مجموع بیش از 25 هزار روستای بالای 20 خانوار کشور طرح های هادی در بیش از 94 درصد روستاها تهیه شده که تا پایان برنامه اجرایی می شوند.
وی با بیان این که صنعتی ساختن ساختمان ها امری اجتناب ناپذیر می باشد، گفت: با توجه به ماموریت این نهاد برای مقاوم سازی سالانه 200 هزار واحد روستایی، لازم است به مصالح نوین و صنعتی توجه نماییم زیرا نمی توان با شیوه سنتی مساکن مقاومی را بهسازی کرد.
تابش گفت: 70 درصد از واحدهای کم دوام روستایی تا پایان سال 1405 بهسازی و نوسازی خواهند شد.
تابش که به همراه هیات دولت به استان همدان سفر کرده است عصر امروز سه شنبه برای کلنگ زنی آغاز عملیات اجرایی بتون سبک نهاوند در این شهرستان حضور یافت.
این طرح برای تولید قطعات صنعتی بتون سبک ایجاد شده است و علاوه بر ایجاد اشتغال ارز آورری خوبی برای کشور دارد.

/ 1 نظر / 44 بازدید
...

چقدراین طرح مهم است که این همه جمعیت در محل کلنگ زنی تجمع کرده اند!البته گلنگ زنی زنگ تفریحی برای بعضی از مسولین است کی به اجابت برسد خدامی داند.