مراسم گرامیداشت شهادت آیت الله قدوسی وسرتیپ دستجردی درنهاوندبرگزارشد

شهید آیت الله علی قدوسی از روحانیون برجسته ای بود که در زهد و تقوا و ساده زیستی از نوادر دوران بود و در دوران زندگی خود منشاء خدمات زیادی به حوزه های علمیه و نظام اسلامی شد.
حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا افزود: آن شهید بزرگوار به آموزش طلبه های جوان مشغول شد که هر کدام از آنها بعدها از مسؤولین نظام جمهوری اسلامی شدند و خدمات زیادی به نظام اسلامی کردند .
وی ولایت مداری را از ویژگیهای بارز شهید قدوسی ذکر کرد و افزود: شهید قدوسی به حضرت امام علاقه وافری داشت به گونه ای که این عشق و علاقه به قدری بالا بود که همه زندگی آن شخصیت ارزشمند را تحت شعاع خود قرار داده بود.
وی سپردن مسئولیت حساس دادستانی کل کشور به شهید قدوسی را نشان دهنده اعتماد امام به آن شهید والا مقام ذکرکرد و گفت: سپردن مسئولیت سنگین و حساس دادستانی کل کشور به شهید قدوسی توسط حضرت امام خمینی(ره) نشان از اوج ایمان و از خودگذشتگی و ظلم ستیزی شهید قدوسی داشت که همین امر موجب اعتماد امام راحل به ایشان شده بود.
وی معرفی ویژگی های شهید قدوسی را نیاز امروز جامعه اسلامی ذکر کرد و گفت: شهید قدوسی نمونه بارز تقوا و اخلاص و ساده زیستی بود که این ویژگی ها باید الگوی مسئولین و نسل جوان قرار گیرد و به جامعه معرفی شود .
شهید آیت الله قدوسی در سال 1306 در خانواده مذهبی به دنیا آمد . شهید علی قدوسی تحصیلات ابتدایی را با موفقیت در مدارس شهر نهاوند به اتمام رساند و وارد دورهٔ متوسطه شد. سال اول دبیرستان را در دبیرستان «فیروزان» شهر نهاوند سپری کرد و چون در این شهر بالاتر از متوسطه وجود نداشت، از پدرش خواست تا برای ادامهٔ تحصیل به شهر دیگری سفر کند که به پیشنهاد پدرش وارد حوزه علمیه قم شد.
پس از ورود به حوزهٔ علمیهٔ قم، درس های مقدمات و سطح را نزد استادان وقت از جمله آیت الله صدوقی آموخت و پس از آن به درس خارج آیت الله العظمی بروجردی راه یافت. همچنین فقه و اصول را نزدامام خمینی گذراند و در سال 1341 به مقام اجتهاد رسید.
سرانجام این پارسای پرتلاش ، پس از سالها مجاهدت و تلاش شبانه روزی در شهریور ماه سال 1360 با انفجار بمبی که توسط منافقین در دادستانی انقلاب کار گذاشته شده بود به درجه رفیع شهادت نائل شدند و بار دیگر تاریخ ، برگ خونین دیگری از دفتر مبارزات تشیع و انقلاب را ورق زد.

/ 0 نظر / 22 بازدید