استقبال مردم نهاوند از خادمان و پرچم گنبد نورانی بارگاه امام رضا (ع)

ایام مبارک دهه کرامت از مشهد مقدس حرکت کرده و به شهرهای مختلف کشور سفر می کنند در میان استقبال پرشور محبین اهل بیت قرار گرفتند و فضای معنوی حرم مطهر امام رضا(ع) را در شهر نهاوند متجلی ساختند.
در این برنامه امکان زیارت و عرض ادب و برای مردمی که توفیق پابوسی آن حضرت را پیدا نکرده اند میسر گردید و مردم با عشق و گریه شوق پرچم گنبد نورانی را لمس کرده و از راه دور به آن حضرت توسل پیدا نمودند .
همچنین این کاروان به همراه خود تعدادی از بسته های نمک و مواد غذایی را که در آشپزخانه حرم رضوی مورد استفاده قرار می دهند بین مردم توزیع کردند تا دوستداران آن بزرگوار حاجت روا شده و افتخار نشستن بر سر سفره آن حضرت را بدست آورند .
کاروان زیر سایه خورشید از ورودی شهر نهاوند در میدان 15 خرداد در میان استقبال هزاران تن از مردم وارد شهر شده و سپس به سمت آستان مقدس امام زاده محمد واقع در میدان قیصریه حرکت کردند .
در این مراسم چند تن از خادمین برای مردم در باب شخصیت بزرگ منشانه آقا علی ابن موسی الرضا (ع) سخنرانی کرده و مداحی های مخصوص حرم رضوی را اجرا نمودند که حاضرین را به شدت منقلب ساخت و حلاوت زیارت حرم مطهر آن امام همام را در کام مردم گوارا ساخت .
قابل ذکر است که دهه کرامت فاصله بین میلاد حضرت معصومه (س) و امام رضا(ع) است که به نام دهه کرامت نامگذاری شده است . در این دهه به منظور بهره مندی دوستداران امام رضا(ع) و کسب فیض از وجود نازنین آن آقای بزرگوار پرچم گنبد نورانی حرم مطهر رضوی به قصد زیارت مردم از راه دور به شهرهای مختلف کشور برده می شود .روز چهارشنبه هفته جاری میلاد با سعادت امام رضا(ع) می باشد

/ 0 نظر / 44 بازدید