شهر نهاوند چهره ای انتخاباتی به خود گرفت

روشن شدن هوا فضای شهر کاملا انتخاباتی شده و کاندیداها به همراه طرفدارانشان بشدت در جنب وجوش انجام امور تبلیغاتی خود بودند .
ستادهای تبلیغاتی کاندیداها که عمدتا در خیابان مرکزی شهر نهاوند مستقر است ، باعث ازدحام جمعیت در پیاده روها شده است.
امسال در انتخابات شورای شهر و روستای شهرستان نهاوند با انصراف دو تن از کاندیداها ، ۷۰ نفر با یکدیگر رقابت می کنند و همین مساله رقابت ها را فشرده تر از دوره های گذشته کرده و فضای تبلیغاتی را شلوغ تر به نظر می آید .
به گفته 'نادر اسماعیلی' شهردار نهاوند ، جهت جلوگیری از تبلیغات پراکنده و همچنین نامناسب شدن چهره شهر ، امسال سه مکان ویژه در نظر گرفته شده که کاندیداها می توانند عکس ها و بروشور های خود نصب کنند .
وی از کاندیداها خواست به منظور جلو گیری از بی نظمی در پخش بسته های تبلیغاتی ، از نصب عکس و یا بولتنهای تبلیغاتی روی دیوار ها به ویژه در معابر اصلی شهر خود داری کنند .
در این دوره از انتخابات شوراها تعدادی از کاندیداها به صورت دو یا سه نفره با یکدیگر ائتلاف دارند و شعار ائتلاف مردمی را برای خود انتخاب کرده اند .
از زمان شروع تبلیغات تا کنون هزاران پیامک تبلیغاتی از سوی کاندیداها برای مردم ارسال شده که هر کدام از آنها وعده ای را برای عمران و آبادی شهر به مردم می دهند و کمتر از نیمی از کاندیداها تا کنون ستادهای انتخاباتی خود را فعال کرده و تعدادی نیز هنوز در حال نصب داربست و راه اندازی ستاد خود هستند .
همچنین شنیده می شود برخی از نامزد ها از چهره های مشهور ورزشی و هنری کشورمان برای سفر به نهاوند دعوت کرده و در ستاد های خود از شهرت آنان برای مطرح شاختن خود استفاده می کنند.
با شروع تبلیغات انتخاباتی شوراها ستادهای کاندیداهای ریاست جمهوری نیز جنب و جوش تازه ای به خود گرفته اند .تا کنون ستادها 'محمد باقر قالیباف' ،'سعید جلیلی' 'محسن رضایی' در نهاوند فعال شده اند که تا قبل از این فعالیت چشمگیری در سطح شهر نداشته اند .
'مجتبی مولوی'فرماندار نهاوند در ارتباط با آغاز تبلیغات انتخابات شوراها گفت: طبق قانون ، تبلیغات انتخاباتی شوراها از روز پنجشنبه ۱۶ خرداد آغاز شده و تا ۲۴ ساعتد قبل از انتخابات ادامه خواهد داشت و کاندیداهایی که اسامی آنها از طریق سایت فرمانداری ارسال شده می توانند مطابق با قانون به فعالیت تبلیغاتی بپردازند.
وی گفت: به منظور جلوگیری از تخلفات انتخاباتی جلسه ای با حضور کاندیداها برگزار شد و تمامی موارد تخلف قانونی به آنها گوشزد شده است .
وی افزود: هیاتهای اجرایی و نظارت طبق قانون برتبلیغات کاندیداها نظارت داشته و در صورت هر گونه تخلف از طریق شعبه ویژه مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.
وی افزود: درچهارمین دوره انتخابات شوراها در سطح شهرستان مجموعا ۹۶۹ نفر داوطلب عضویت در شوراهای شهر و روستا بودند که از این تعداد ۸۲ نفر مربوط به شهر نهاوند بودند که پس از بررسی صلاحیتها سه نفر فاقد صلاحیت لازم شناخته شدند و ۹ نفر نیز انصراف دادند که در نهایت ۷۰ نفر در شهر نهاوند با یکدیگر رقابت می کنند .
وی افزود: انتخابات شوراها در ۱۵۱ روستا و چهار نقطه شهری برگزار می شود که در شهر نهاوند ۹ نفر و در سطح شهرهای برزول،گیان و فیروزان هر یک پنج نفر برای عضویت در شورا انتخاب می شوند .
وی افزود: برای برگزاری انتخاباتی با شکوه تمامی مقدمات لازم فراهم آمده و ۱۹۳ شعبه اخذ رای در شهرستان پیش بینی شده که چهار هزار نفر نیرو در کار برگزاری انتخابات با ما همکاری خواهند داشت.
وی با بیان این مطلب که درشهرستان نهاوند نزدیک به ۱۲۰ هزار نفرواجد شرایط رای دادن هستند افزود: با توجه به سابقه درخشان مردم نهاوند در زمینه حضور حداکثری در انتخابات پیش بینی میشود امسال حضوری به یاد ماندنی تر از گذشته توسط مردم نهاوند رقم زده شود.

/ 0 نظر / 14 بازدید