مردم نهاوند در مسیر یک انتخاب سرنوشت ساز شهر خوب، شورای خوب

بزرگ سیاسی آماده شوند و اگر به فضل الهی از این امتحان سربلند بیرون بیاییم، می­توانیم در همه تصمیمات سرنوشت ساز مملکت نمره قبولی کسب کنیم. لازمه ی موفقیت در این آزمون داشتن درک درست از مسائل اجتماعی و انتخاب نفرات شایسته و لایق برای سپردن مسئولیت های شهری به ایشان است.

در کشور ما شوراها، نهادهای جدید در نظام مدیریت شهری­اند. ما تا قبل از سال 1377 مدیریت شهری بسیار ساده ای داشتیم. در واقع شهردار از سوی استاندار که یک مقام انتصابی از سوی دولت مرکزی بود، انتخاب می­شد و زیر نظر او به فعالیت می­پرداخت. امّا تشکیل شورای شهر سبب شد تا ساز و کاری غیر متمرکز و مبتنی بر انتخاب مردم اداره امور شهرها را به عهده بگیرد.

اولین دوره­ انتخابات شورها در سال 1377 شورهای شهر و روستا در سراسر کشور فعالیت خود را آغاز کردند تا هم اصل هفتم قانون اساسی و دستور صریح قرآن کریم که همانا «وامرهم شوری بینهم» است را به اجرا در آورند و هم ستونی از ارکان اداره امور کشور شکل واقعی و قانونی به خود بگیرد. متاسفانه تا کنون به رغم سه دوره داستان شورای شهر در ایران به غیر از چند شهر بزرگ، داستانی بیشتر توام با ناکامی و دور شدن از اهداف اصلی تشکیل این نهاد بوده است و این نهاد مردمی که کوشید خود را در جایگاهی بالا قرار دهد به واقع از واقعیت و هدف ذاتی تشکیل خود فرسنگ ها فاصله دارد .پس اینبار بهانه و عذری برای اشتباه کردن نداریم و برای ساختن نهاوند و اباد یادمان باشد :

ساختن شهر ایده آل مستلزم داشتن شورای کاردان و لایق است.

/ 1 نظر / 7 بازدید
shahryarshams

متاسفم بعضي از عكسها كه تبليغ نمودهايد زياد بردي ندارند كاش افراد باسوادي مثل فرزاد شمس كه معادلات انتخابات رابرهم خواهند زد استفاده مي كرديد.