مولوی: مراسم سالروز رحلت حضرت امام(ره) در مصلی نهاوند برگزار می شود

از آنجایی که نیم قرن از حماسه 15 خرداد می گذرد مراسم این روز امسال به صورت ویژه برگزار می شود.

مولوی گفت: برای هر چه بهتر و با شکوهتر برگزار شدن مراسم بزرگداشت بیست و چهارمین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب، ویژه برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده  که با همکاری و مشارکت مردم وفادار به آرمانهای امام راحل در نهاوند برگزار می شود.

وی افزود: طراحی، چاپ و نصب تمثال حضرت امام(ره)، مقام معظم رهبری و یادگار حضرت امام(ره) در اندازه های مختلف در خیابان ها و بلوار های ورودی و خروجی شهر،سیاه پوش کردن فضای سطح شهر، تهیه و توزیع پوستر در سطح شهر و در بین اصناف و برپایی ایستگاه های صلواتی در روزهای 14 و 15 خرداد در مسیر عزاداری مردم از جمله برنامه های ستاد برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام(ره) در شهرستان نهاوند است.

فرماندار نهاوند عنوان کرد: مراسم عزاداری مردم شهر نهاوند به صورت دستجات سینه زنی و زنجیر زنی روز سه شنبه مصادف با 14 خرداد سالروز ارتحال امام (ره)  ساعت 10 صبح از مقابل مسجد شهید حیدری آغاز و تا مصلی بزرگ شهر ادامه خواهد یافت.

مجتبی مولوی بیان داشت: زنده نگه داشتن یاد حضرت امام(ره) بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی امری ضروری در جامعه اسلامی است و ما باید نسبت به معرفی و شناخت امام راحل این پدیده پر فروغ قرن اقدمات موثر و نافذی انجام دهیم و نسل جوان و نوجوان را با اهداف و منش های آن امام سفر کرده آشنا سازیم.

مولوی گفت:  روز 14 و 15 خردادماه را باید همه بشناسیم و  قدر بدانیم که پیدایش این حرکت از کجا و برای چه  هدفی بود تا به شایستگی این پیام را به  نسل های آینده منتقل کنیم که روحانیت راستین مکتب تشیع، طلایه داران این نهضت بوده و هستند و ما نیز ادامه دهندگان این راه باشیم.

 

/ 0 نظر / 4 بازدید