سرانه کتاب در استان همدان برای هر صد نفر 45 جلد کتاب است

کتابخانه های استان همدان در مجموع دارای بیش از 770 هزار جلد کتاب در زمینه های مختلف هستند که پیش بینی می شود تا پایان سال جاری این تعداد به بیش از 850 هزار جلد افزایش یابد.

استعدادی گفت: در استان همدان در حال حاضر به ازای هر صد نفر بیش از دو متر مربع زیر بنای کتابخانه وجود دارد که نسبت به استانداردهای جهانی مناسب نیست و باید فضای کتابخانه های عمومی در استان همدان افزایش یابد.

وی گفت: استان همدان دارای 76 کتابخانه نهادی و مشارکتی است و بیش از 60 هزار نفر از علاقمندان کتاب در استان همدان عضو کتابخانه ها هستند.

مدیر کل کتابخانه های استان همدان عنوان کرد: با اجرای طرح ایستگاه های مطالعه در استان همدان میزان افزایش مطالعه کتاب در استان بهبود می یابد.

استعدادی گفت: در هر ایستگاه 15 عنوان کتاب وجود دارد و برای هر عنوان 200 نسخه کتاب در ماه در نظر گرفته شده است.

ارشاد استعدادی با اشاره به اینکه در شهرستان نهاوند هفت باب کتابخانه مجهز به بخش کودک، نمازخانه و سیستم هوشمند وجود دارد، گفت: سرانه مطالعه در نهاوند به ازای هر نفر 47 دقیقه است که باید سال به سال این میزان افزایش یابد.

استعدادی ادامه داد: در نهاوند بیش از 50 هزار نسخه کتاب وجود دارد که 45 هزار و 99 نفر عضو فعال این کتابخانه‌ها هستند.

وی بیان داشت: 80 درصد کتابخانه‌های استان همدان مجهز به سیستم اینترنت‌اند بنابراین یکی از ضروریات فعالیت مناسب این واحدها متصل شدن به اینترنت است.

وی گفت: استان همدان بالاترین رتبه مطالعه مربوطه به روزنامه‌ها و پایین‌ترین رتبه مطالعه مربوط به نشریات را در کشو داراست.

/ 0 نظر / 10 بازدید