حمله رویانیان به باشگاه صنعتی/ پیشنهاد 3.5 میلیاردی به دو پرسپولیسی!

پیش از این هشدار داده بودم و حالا نیز بار دیگر تاکید می کنم که یک باشگاه صنعتی در فصل نقل و انتقالات به طرز عجیب و غیرقابل باوری برای بازیکنان هزینه کرده و هیچ باشگاهی از نظر مالی توان رقابت با آنها را ندارند.

وی افزود: چندی پیش در حضور وزیر محترم نشستی با مدیران عامل لیگ برتری به منظور جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت بازیکنان برگزار شد و بنده بر حسب تاکید وزیر ورزش پیگیری‌های جدی را در این زمینه انجام دادم، اما نه تنها به نتیجه نرسیدم بلکه شاهد آن هستیم که یک باشگاه صنعتی به دو بازیکن ملی‌پوش ما مبلغ یک میلیارد و هفتصد میلیون تومان پیشنهاد داده تا آنها را جذب کنند. آنها چگونه و از محل کدام بودجه این توان را دارند که برای چندین بازیکن چنین مبالغی را هزینه کنند؟

مدیرعامل سرخپوشان تهرانی خاطرنشان کرد: اما باشگاهی مثل پرسپولیس با خیل عظیم هوادرانش و بنا بر تاکید کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان پرطرفدارترین تیم این قاره فقط دو و نیم میلیارد تومان در فصل گذشته بودجه دولتی دریافت کرده است. از وزیر محترم ورزش درخواست می‌کنم این موضوع را پیگیری کرده و یا نشستی اضطراری با حضور مدیران باشگاه‌ها برگزار شده تا جلوی این روند گرفته شود.

وی افزود: ما چه گناهی کردیم که با این همه هوادار در فصل نقل و انتقالات در یک رقابت نابرابر و ناسالم حضور داشته باشیم. این نوع هزینه کردن قطعا به سود عده‌ای خاص و دلال‌ها تمام خواهد شد و این به ضرر فوتبال ایران است. ما در این دور باطل و رقابت ناسالم چه کاری باید انجام دهیم؟

رویانیان تاکید کرد: آقای وزیر! چرا در شرایط کنونی یک باشگاه تا این حد توان هزینه کردن دارد؟ اما باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس نه تنها دست روی هر بازیکنی گذاشته این باشگاه صنعتی آن را با مبالغ بیشتر جذب کرده و این روزها به سراغ دو بازیکن پرسپولیس رفته و به هر یک پیشنهاد یک میلیارد و هفتصد میلیونی می‌دهد.

مدیرعامل پرسپولیس افزود: بنده نمی‌دانم وزارت صنایع نسبت به این هزینه‌کردها اشراف کامل دارد یا خیر؟ اما ناچارم برای جلوگیری از این وضعیت برخی مسایل را مطرح و برخی مسایل محرمانه را حضورا در جلسه ای با ذکر جزئیات به وزیر ورزش بگویم تا شاید راه حلی پیدا شود.

رویانیان تصریح کرد: نمی‌دانم چگونه می‌شود ما با هر بازیکنی که صحبت می‌کنیم با 30 تا 50 درصد پیشنهاد ما به سراغ همان بازیکن رفته و به خدمت می‌گیرند؟ و چطور به بازیکن ما اعلام می‌کنند ما جریمه‌ات را پرداخت می‌کنیم، شما قراردادت را فسخ کن؟ با کدام توان مالی و بودجه دولتی این قدرت را دارند که با بازیکنانی که با ما قرارداد دارند مذاکره کرده و آنها را دچار تزلزل کنند؟

وی افزود: قبلا هم گفته بودم، این باشگاه صنعتی نزدیک به 40 میلیارد تومان می‌خواهد از بیت المال هزینه کند. آیا این هزینه کردن ها جز به قیمت نابودی فوتبال ایران و دیگر باشگاه ها نخواهد بود؟! آنها پول خرج می کنند و با در اختیار گرفتن همه نفرات برتر فوتبال ایران می خواهند قهرمان شوند؟ چر ا این بودجه‌ها در اختیار این باشگاه صنعتی قرار می‌گیرد اما باشگاه‌های پرطرفدار و مردمی مثل استقلال و پرسپولیس در یک سال دو نیم میلیارد بودجه دریافت می کنند؟ آیا این عدالت است، آیا ما می‌توانیم با آنها رقابت کنیم؟

مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در ادمه گفت: بنده برای تمامی این حرف‌هایم مصداق‌های عینی دارم. اگر لازم باشد با ذکر نام بازیکنان و جزئیات شیوه هزینه کردن این باشگاه صنعتی را به مردم خواهم گفت. این باشگاه به گونه‌ای هزینه می‌کند و پیشنهاد مالی می دهد که بعضی از بازیکنان در شرایطی قرار می‌گیرند که به عشق، علاقه، پیراهن تیم باشگاهی، عهدنامه‌ها، قراردادها و وجدان کاری را نادیده گرفته و با آن باشگاه وارد مذاکرات جدی شده و ما برای جذب بازیکنان جدید و یا تمدید قرارداد با بازیکنان فصل گذشته دچار مشکلات عدیده می‌شویم.

رویانیان خاطرنشان کرد: این باشگاه صنعتی چگونه می‌تواند رضایت‌نامه بازیکنان را با مبالغ کلان دریافت کرده و مبالغ زیادی نیز برای عقد قرارداد با همان بازیکن هزینه کند؟ هوادارن بدانند این باشگاه بیانیه می‌دهد تا یک بازیکن را غیر حرفه‌ای تلقی کرده و پیشنهاد او را سرسام آور عنوان می‌کند اما در پشت صحنه مجددا تلاش می‌کند همین بازیکن را دوباره جذب کند. بنده نمی‌دا‌نم چرا در روزهای اخیر با هر بازیکنی مذاکره کردیم با مبالغ بیشتر سر از این تیم درآورد. لازم باشد به مردم خواهم گفت ما به این بازیکنان چه مبالغی پیشنهاد دادیم و این باشگاه با چه مبالغی آنها را جذب کرد.

محمد رویانیان در پایان خاطرنشان کرد: رقابت در فصل نقل و انتقالات یک دور باطل و یک رقابت ناسالم تبدیل شده است و بنده باز هم از وزیر ورزش درخواست می‌کنم این موضوع را با وزیر صنایع در میان بگذارد و یا با برگزاری یک نشست اضطراری این مسایل مود بررسی قرار گیرد تا یک بار برای همیشه این مشکلات از بین برود و اگر قرار است باشگاه‌ها در لیگ برتر با هم رقابت کنند به صورتی باشد که این رقابت معنا داشته باشد نه اینکه ما در یک فصل دو نیم میلیارد بودجه دریافت کنیم و این باشگاه صنعتی از بیت المال استفاده کرده و به طور مستقیم و غیر مستقیم از بودجه دولتی بهره‌مند باشد.

/ 0 نظر / 12 بازدید