شرکت تعاونی نهاوند عنوان برتر ملی را کسب کرد

در جشنواره انتخاب تعاونی های برتر سراسرکشور از شهرستان نهاوند 35 تعاونی در زمینه های مختلف کشاورزی ، صنعتی و خدماتی در جشنواره شرکت نمودند که دو شرکت تعاونی این شهرستان موفق شد در سطح ملی و استانی عناوین برتر را کسب نمایند.
وی گفت: علاوه بر شرکت تعاونی آناهیتا ، شرکت کوثر خزل نهاوند نیز که در زمینه سیلوی گندم فعالیت می کند موفق شد عنوان برتر استان را کسب کند.
قیاسوند افزود: شرکت کشت و صنعت آناهیتا که توسط فارغ التحصیلان دامپزشکی و علوم اداری تاسیس گردیده برای 10 نفر به صورت مستقیم و 100 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغالزایی نموده است.
وی گفت: با توجه به انعقاد قرار داد سال گذشته این شرکت با مقامات عراق و اقلیم کردستان سالانه تعداد زیادی دام زنده از نهاوند به این کشورها صادر می کند که در سال گذشته میزان صادرات آن 10 ملیون دلار بوده است.
رئیس اداره تعاون و رفاه اجتماعی نهاوند افزود: در حال 146 تعاونی فعال و در دست اجرا درزمینه های کشاورزی ، صنعت و خدمات در نهاوند وجود دارد که 15 هزار و 500 نفر در آنها عضویت دارند.
وی با اشاره به فرارسیدن روز ملی تعاون ار برگزاری برنامه های مختلف در نهاوند خبر داد و گفت: به منظور گرامیداشت هفته ملی تعاون برنامه های متنوعی در سطح شهرستان اجرا می شود که می تواند در زمینه معرفی بخش تعاون و نقش آن در توسعه کشور موثر واقع شود.
وی افزود: غبار روبی مرقد شهدا ، دیدار با امام جمعه و فرماندار، مشارکت در برگزاری مسابقه اتومبیلرانی به عناون اسپانسر، رژه تاکسیرانی در سطح شهر ، سخنرانی در نمازجمعه ، دیدار با خانواده شهدای تعاونگر، نشست خبری با اصحاب رسانه و تجلیل از کار آفرینان و فعالان عرصه تعاون از مهمترین برنامه های این اداره برای گرامیداشت هفته تعاون می باشد.
در حال حاضر 146 تعاونی فعال و در دست اجرا در نهاوند وجود دارد.

/ 0 نظر / 33 بازدید