امام جمعه نهاوند: عدم باز پرداخت وامها از سوی برخی از مردم حرام است

دشمنان ما می گویند چون ایران از حزب الله و مظلومان حمایت می کند حامی تروریسم است در حالیکه داعش و رژیم کودک کش اسرائیل تروریسم خوانده نمی شوند.
وی با بیان اینکه دفاع از جبهه مقاومت از برنامه های انقلاب اسلامی است اظهار کرد: حمایت از مظلومان و جبهه مقاومت از آرمانهای انقلاب اسلامی است و این آرمان تعطیل شدنی است .
وی با اشاره به مذاکرات صورت گرفته بین ایران و غربیها افزود: این مذاکرات ما را نباید فریب بدهد زیرا غربیها قابل اعتماد نیستند و بی اعتمادی آنها در اثر تجارب بدست آمده ثابت شده زیرا آنها نه دین دارند و نه دارای وجدان انسانی می باشند .
وی به بازگشایی سفارت انگلستان در ایران اشاره کرد و گفت: کسی آنها را مجبور نکرد که سفارتشان را در تهران ببندند بلکه خودشان سفارتشان را تعطیل کرده و از ایران رفتند.
وی با اشاره به سوابق دشمنی انگلستان با ایران افزود: سابقه دشمنی انگلستان با ایران از آمریکا بیشتر است و این کشور در خدمت آمریکا می باشد.
وی اظهار کرد: دولتمردان باید خیلی مواظب باشند زیرا دشمن می خواهد از طریق استحاله فرهنگی نظام اسلامی را دچار مشکل نماید.
امام جمعه نهاوند در بخش دیگری از سخنان خود عدم باز پرداخت وامها از سوی برخی از مردم را حرام عنوان نمود و افزود: در گذشته دولت وامهایی برای مقاوم سازی روستاها داد که البته کار بسیار خوبی است اما برخی هم قسم شده اند که این بدهیها را به بانک پس ندهند در حالیکه این کار گناه است و تصرف در بیت المال به حساب می آید و چنانچه در چنین اماکنی نماز خوانده شود نماز آنها صحیح نمی باشد.

/ 0 نظر / 27 بازدید