در سالروز رحلت امام(ره)؛ ارشاد نهاوند ۱۵۰ برنامه فرهنگی برگزار می کند

انجام برنامه های فرهنگی از جمله اعزام زائران به مرقد امام خمینی(ره) فرصت مناسبی برای انتقال ارزش های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به نسل جدید است.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند عنوان کرد: انتقال افکار امام خمینی(ره) به نسل نو یکی از بهترین راه ها برای مقابله با جنگ نرم دشمنان است و باید به سهم خود در تحقق این هدف کوشید.

وی بر بهره برداری فرهنگی از برنامه های مربوط به سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) تاکید کرد و گفت: در پناه برگزاری چنین مراسمی باید مشکلات و آسیب های فرهنگی خود را برطرف کرد.

مصباح با بیان اینکه هرچه داریم از امام خمینی(ره) و خون پاک شهدا است، اضافه کرد: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران از اقتدار، اعتبار و جایگاهی شایسته در دنیا برخوردار است به خاطر قیام بنیان گذار انقلاب و در ادامه رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری است.

مسئول کمیته فرهنگی و هنری ستاد گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) نهاوند برپایی محافل انس با قرآن، برگزاری مسابقات قرآن، برپایی ایستگاه صلواتی در نقاط مختلف شهرستان، برگزاری مسابقه با موضوع وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی (ره) در شهرستان وبرپایی نمایشگاه کتاب با بیش از ۱۵ هزار جلد در سه هزار عنوان را از برنامه های این روز اعلام کرد.

وی گفت: برپایی نمایشگاه عکس، برپایی نمایشگاه هنرهای تجسمی، برگزاری عصر شعر، داستان  و خاطره با موضوع مقام شامخ امام خمینی (ره)، برگزاری سوگواره حضرت امام در بیش از ۳۵ کانون فرهنگی و هنری مساجد در سطح شهر و روستاهای شهرستان، تقدیر از فعالان و پیشکسوتان عرصه شعر انقلاب اسلامی و توزیع پوستر و بسته های فرهنگی در بین ادارات و زائرین اعزامی به مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) به تعداد ۱۲۰۰ بسته از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده است.

مصباح برگزاری مسابقات صحیفه نور و برگزاری جلسات روشنگری و تبیین اهداف قیام حضرت امام خمینی (ره) در سطح شهرستان را نیز از دیگر برنامه های پیش بینی شده در ایام ارتحال امام(ره) در شهرستان نهاوند عنوان کرد.

مصباح اضافه کرد: با توجه به تقارن به وجود آمده بین نیمه شعبان و سالگرد ارتحال حضرت امام، برنامه ها به گونه ای است که مراسم جشن تا ساعت ۱۹ روز ۱۳ برگزار و سپس فضای شهرستان رنگ و بوی ایام ارتحال را داشته باشد.

/ 0 نظر / 36 بازدید