افزایش کیفیت نان؛ مطالبه واقعی مردم نهاوند

وجود مشاغل کاذب است که متوسط سطح مهارت کارگران نانوایی‌ها را کاهش داده و به دنبال آن کیفیت نان تحت تأثیر قرار گرفته است.
مریم سیف با بیان اینکه آرد و نان از جایگاه خاصی در بین ایرانیان برخوردار است و مردم نهاوند نیز مانند سایر شهرها در تمام وعده‌های غذایی خود از این ماده غذایی استفاده می‌کنند، افزود: طرح هدفمند سازی یارانه‌ها با هدف افزایش کیفیت نان و جلوگیری از اسراف آن اجرایی شده است اما همه نانوایی‌ها این امر را مدنظر قرار نداده و برخی از آنها متأسفانه نان با کیفیت ارائه نمی‌دهند.

 

یکی دیگراز شهروندان می گوید،در ۲هفته اول پس از افزایش قیمت، کیفیت نان بسیار خوب بود ولی متاسفانه به مرور به حالت اول برگشت و در حال حاضر و ضعیت کیفیت نان چندان مطلوب نیست ، به جهت دریافت نان مطلوب و با کیفیت از اکثر نانوایی ها هم گرفته ام ولی متاسفانه چندان رضایت بخش نبوده است.

یکی دیگر از شهروندان که ساکن جوادیه بود و اتفاقا ً‌نان بدست هم داشت در مورد کیفیت نان گفت: متاسفانه بعضی از نانوایی های جوادیه  بویژه نانوایی … کیفیت مطلوبی ندارد و مجبوریم برای خرید نان به داخل شهر مراجعه نمائیم واز نانوایی هایی که کیفییت بهتری دارند خرید نمائیم.

علی فریادرس شهروند دیگری است که ضمن ابراز نارضایتی از رفتار برخی نانوایی‌ها هنگام اعتراض مردم نسبت به کیفیت نان می‌گوید: با دادن یارانه نان به مردم باید کیفیت نان بالا رود اما در برخی نانوایی‌ها نه تنها کیفیت افزایش نیافته بلکه با کم کردن میزان خمیر پخت نان از لحاظ گرمی، نان کمتری به مردم ارائه می‌دهند.

 

یکی دیگر از شهروندان نیز راضی بود و گفت کیفیت نان از گذشته بهتر شده است چراکه قبلاً یا سوخته بودیا کنارش خمیر بود ولی الان کیفیت خیلی بهتر شده است .

یکی دیگر از افراد هم از نانوانی محله فرمانداری شاکی بود ومی گفت :  در محلی که ما ساکن هستیم کیفیت نان چندان مطلوب نیست و باوجوداینکه انتظار می رفت باافزایش نرخ نان شاهد کیفیت مطلوب تری باشیم  متاسفانه گویا مسئولین مربوطه در این زمینه بازرسی های لازم و پیوسته خود را انجام نداده اند.

علی مولوی یکی از کارمندان نهاوندی است که به ما گفت: هدفمندسازی یارانه‌ها تأثیر بسیار زیادی روی کیفیت نان گذاشت اما در این میان عده‌ای افراد سودجو فرصت را غنیمت شمرده و نه تنها نان با کیفیت ارائه نمی‌کنند بلکه از حجم خمیر چانه نان نیز کم کرده که این امر سبب نارضایتی توده‌ای از مردم در سطح شهرستان نهاوند شده است.

یک شاطر نانوایی نیز گفت: ما برای مردم کار می‌کنیم و دوست داریم مردم نانی که از ما می‌خرند نان با کیفیتی باشد.
وی بیان کرد: قبلاً آرد مطلوب برای تهیه نان را از هر جا که مناسب بود تهیه می‌کردیم اما الان موظفیم آرد مورد استفاده را با قیمت دولتی فقط از یک جا تهیه و استفاده کنیم که متأسفانه قیمت آرد دریافتی بسیار بالا و کیفیت آن پایین است.
این شاطر نانوایی ادامه داد: از مسئولان می‌خواهیم که این اجازه را بدهند تا ما آرد را از هرجا که مناسب‌تر و با کیفیت‌تر است به نرخ دولتی خریداری کنیم.
وی افزود: روزهای نخست قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، اخبار اعلام کرد دولت یارانه آرد به نانوایی‌ها می‌دهد و خودشان از هر جایی که دوست داشتند می‌توانند آرد تهیه کنند اما مسئولان فقط به ما اجازه دادند که آرد مورد نیاز خود را از استان تهیه کنیم.

 

در همین رابطه یکی از نانوایی هایی که در مرکز شهر قرار دارد و جمعیت بیشتری از شهروندان از همین نانوایی خرید می نمایند،در مورد کیفیت نانی که به دست مشتری می دهد می گوید؛ کیفیت نان خیلی بهتر شده است .  متصدی این نانوایی می گوید تا جایی که ما اطلاع داریم مشتریان به ما می گویند کیفیت بهتر شده است و ما نیز تمام تلاشمان را می کنیم تا نان بهتری بدست شهروندان بدهیم.

یکی دیگر از شهروندان نظری دیگر داشت؛ وی می گوید اگر فردی که نان را به دست مشتری می دهد دقت بیشتری کند و نان سوخته و یا خمیر را به دست مشتری ندهد و درون کیسه های نان نامرغوب خود قرار دهند  قطعاًمردم از کیفیت نان راضی می شوند.

 فرد دیگری هم می گوید نان بسته بندی شده ای که در مغازه هاست بعضاًکیفیتی به مراتب بهتری از بعضی از نانوایی های داخل شهر دارد.

شهروند دیگری اظهار داشت: ما فکر می‌کردیم که بعد از هدفمند سازی یارانه‌ها در بخش نان دیگر مجبور نیستیم آن صف‌های طولانی را تحمل کنیم و طعم نان بی کیفیت را بچشیم اما با هدفمند شدن یارانه‌ها، عملاً اتفاق خاصی در تولید نان با کیفیت نیافتاد و کما فی‌‌السابق بازهم نان بی‌کیفیت به مردم ارائه می‌شود.
محسن ذوالفقاری بیان کرد: در شهر نهاوند، فقط تعداد انگشت شماری از نانوایی‌ها، نان با کیفیت به مردم تحویل می‌دهند که آنها هم به خاطر این است که آرد خود را از استان‌های دیگر به صورت آزاد تهیه و مورد استفاده قرار می‌دهند.
راضیه شهبازی یک شهروند دیگر گفت: بسیاری از نانوایی‌ها از حجم نان کم می‌کنند و نان سوخته و یا خمیر تحویل مردم می‌دهند که این امر موجب بالارفتن دورریز نان و در نتیجه اسراف این برکت الهی در خانواده می‌شود.

 

در ادامه این گزارش به سراغ مجتبی رضایی رئیس اداره صنعت و معدن وتجارت نهاوند رفتیم تا علت این مشکل را جویا شویم.

مجتبی رضایی  گفت: کیفیت نان نهاوند در مقایسه با شهرهای دیگر بهتر است و ما تمام تلاش خود را برای بهبود کیفیت نان تولیدی انجام می دهیم و با متخلفان نانوایی ها برخورد می کنیم .

وی گفت : در راستای بالا بردن کیفیت نان، تلاش‌های بسیار زیادی انجام شده به طوری که برنامه آموزش خبازان را در دستور کار قرار دادیم و با اداره کل فنی و حرفه‌ای قرارداد منعقد شده و خبازان دوره‌های آموزش را در این مرکز گذرانده و گواهینامه دریافت می‌کنند.

وی در زمینه نحوه نظارت بر کار نانوایی‌ها و خبازان نیز خاطرنشان کرد: نظارت بر نانوایی‌ها از طریق کمیسیون تعزیرات آرد و نان انجام می‌شود و با اعلام هرگونه شکایت مأموران اداره تعزیرات ، موضوع را بررسی و پیگیری می‌کند.

وی کیفیت گندم تحویلی را از دیگر علل کاهش کیفیت نان عنوان کرد و گفت:هرچه گندمی که کشاورزان تحویل می دهند درصد پروتئین بیشتری داشته باشد مسلما ارد نیز با کیفیت تر و نان تولیدی نیز مطلوب تر خواهد بود .

وی همچنین گفت : از اول سال جاری تاکنون ۴۸۵ بازرسی از نانوایی های شهر و روستا به عمل امده است که با ۱۳۵ واحد نانوایی متخلف برخورد شده است .

گرچه نظارت مسئولان مربوطه در بخش نان خوب بوده و کیفیت نان نسبت به گذشته ارتقا یافته اما همانطور که خواندیم، هستند هنوز نانوایی‌هایی که با کم‌کاری خود، نارضایتی مردم را به وجود می‌آورند، با توجه به اینکه کیفیت نان متاثر از عواملی نظیر آرد خوب، نوع دستگاه‌های پخت، مهارت کارگران و خمیرمایه است و مجموعه این عوامل می‌تواند در بهبود کیفیت نان و یا عدم کیفیت آن مؤثر باشد، امیدواریم هرچه زودتر کارگران نانوایی‌ها، مهارت لازم برای تولید نان با کیفیت را کسب و دولت نیز با در اختیار گذاشتن آرد مطلوب و مرغوب اسباب تهیه نان با کیفیت را در سفره مردم فراهم کند./گرو


/ 0 نظر / 164 بازدید