حمایت 432 نماینده ادوار از قالیباف/ قالیباف بیشترین بخت پیروزی را دارد

نماینده فعلی تهران در مجلس گزارشی را از وضعیت ستاد‌های انتخاباتی قالیباف ارائه داد و عوض حیدرپور و محمد نبی رودکی هم گزارش‌های تکمیلی دیگری ارائه دادند.

در پایان هم 432 عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس حمایت رسمی خود را از قالیباف اعلام کردند و ضمن آن هم تصمیم گرفته شد ستادهای قالیباف در شهرستان‌ها با همت افراد حاضر و کمک مردم تقویت شود. آنگونه که در این برنامه خبر داده شد موج استقبال از قالیباف از تهران تا شهرستان‌ها و روستاها به یک سونامی تبدیل شده و قالیباف شانس اول پیروزی در انتخابات است.

به گفته تعدادی از افراد حاضر در برنامه، استقبال از قالیباف به‌گونه‌ای است که به همگان ثابت شده است او بخت اول انتخابات 24 خرداد است. تازه‌ترین نظرسنجی‌ها هم نشان می‌دهد قالیباف بیشترین بخت پیروزی را دارد.

عوض حیدرپور، نماینده مجلس شورای اسلامی در ابتدای سخنان خود در همایش شورای سیاست‌گذاری خلق حماسه سیاسی که با حضور نمایندگان ادوار گذشته مجلس برگزار شده بود،عنوان کرد که قالیباف در زمان حضورش در نیروی انتظامی کارنامه خوب و قابل قبولی را از خود بر جای گذاشت و تغییراتی که در زمان حضور او در نیروی انتظامی شکل گرفت نشان‌دهنده عملکرد مثبت او در این نهاد است.

وی با تاکید به لزوم مشروعیت در بین کاندیداها گفت:اکثر مراجعی که آقای قالیباف با آنها دیدار داشته است از وی به عنوان یک مدیر جهادی و اسلامی یاد کرده‌اند و وی را مورد حمایت قرار داده‌اند، این مسئله نشان‌دهنده مشروعیت ایشان در انجام امور اجرایی است.وی همچنین افزود: درباره کارآمدی قالیباف نیز باید تاکید کنم که کارنامه قالیباف نیز چه در زمان جنگ چه بعد از آن واضح و مشخص است.وی پس از جنگ نیز دست از خدمت برنداشت و در نهایت در مقام رئیس نیروی انتظامی فعالیت کرد و در این مقام توانست توانایی نیروی انتظامی را به‌گونه‌ای کارآمد و به روز برای جمهوری اسلامی ایران تغییر دهد.

عوض حیدرپور افزود: در شهرداری تهران نیز وی عملکرد قابل قبولی از خود بر جای گذاشته است در ابتدای حضورش در سمت شهردار تهران سایتی را راه‌اندازی کرد تا فعالیت‌های شهرداری تهران به صورت مستقیم در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد.در این سایت هزینه‌ها و پروژه‌ها و مدت زمان اجرای یک پروژه را نشان داد. او در این مدت به خرده فرمایش‌های ما که به عنوان دوستان سابق نزدش می‌رفتیم توجه نکرد و از مسیر درست خارج نشد.

وی کار را در شهرداری به‌گونه‌ای شفاف اجرا کرد تا هیچ نقطه تاریکی در پروژه شهرداری وجود نداشته باشد. اگر نقطه تاریکی در پرونده شهرداری قالیباف حضور داشت عوامل شهردار سابق تهران که همچنان در شهرداری کار می‌کنند از همین اسناد علیه قالیباف استفاده می‌کردند.رئیس شورای سیاست‌گذاری تحقق حماسه سیاسی افزود: امروز جمله‌ای درباره قالیباف شنیدم که فردی گفت مال حرام زیادی در اموال قالیباف است. این مسئله اشک من را درآورد و از او پرسیدم چرا این حرف را می‌زنی و چگونه به خودت اجازه می‌دهی چنین حرفی بزنی؟ به او گفتم آقا فرمان داده تحقق حماسه سیاسی، یک روز برخی جان خود را در دست گرفتند و برای دفاع از کشور و ناموس ما به میدان جنگ رفتند و ما امروز وظیفه داریم اگر مالی در اختیار داریم برای تحقق حماسه سیاسی هزینه کنیم و همین کار را ما در اصفهان انجام دادیم و با دوستان‌مان ستاد تبلیغاتی راه‌اندازی کردیم.

این نماینده ادوار مجلس تاکید کرد: در شهرداری هر پروژه‌ای که وجود دارد مشخص است در بخشی از امور هم از مردم برای اجرای برنامه کمک گرفته است.شما اگر توجه کنید می‌بینید که زمانی که مترو ساخته شد با استفاده از سرمایه‌های سرگردان مردم مجتمع تجاری در نزدیکی مترو تاسیس شد و شهرداری عنوان کرد که مثلا تا 10سال این ساختمان در اختیار سازنده آن باشد و بعد از آن شهرداری آن را در اختیار بگیرد.این مسئله سبب شد تا سرمایه سرگردان مردم برای آبادانی شهر استفاده شود.فکر می‌کنم قالیباف تنها فردی بود که توانست در طول تاریخ بعد از پیروزی انقلاب با توان سرمایه و دانش مردم، تهرانی را بسازد که روز به روز بهتر از گذشته باشد.

وی پادگان قلعه مرغی را نیز با برنامه‌ریزی مناسب به 70 هکتار مجموعه تفریحی تبدیل کرد و ده‌ها نمونه از این کارها در کارنامه قالیباف وجود دارد.رئیس شورای سیاست‌گذاری نمایندگان ادوار بعد از تاکید بر کارآمدی قالیباف تاکید کرد:باید مراقب فضای باقی‌مانده به انتخابات بود. اگر فضا به سمت ائتلاف اصلاح‌طلبان برود یا دو نفر از اصولگرایان به مرحله دوم انتخابات وارد شود کار برای ما سخت خواهد شد ما باید تلاش کنیم تا مدیری توانمند و جهادی در انتخابات پیروز شود.

وی با اشاره به اینکه 150 نفر از نمایندگان حمایت از قالیباف را امضا کرده‌اند و این امضاها افزایش پیدا خواهد کرد، گفت: همین امروز اعلام می‌کنیم که تا زمان انتخابات با کمال میل برای کمک به آقای قالیباف که نامزد اصلح ما بر اساس نظرسنجی‌هاست هر کاری که بتوانیم انجام می‌دهیم.

از ظرفیت‌های استانی به خوبی استفاده شده است

محمد نبی رودکی به عنوان نماینده نمایندگان ادوار و عضو شورای سیاست‌گذار درباره سامان دهی نمایندگان ادوارگفت:تاکنون 432 نفر از نمایندگان ادوار حمایت خود را ازآقای قالیباف اعلام کرده‌اند و با چهارکارکرد، فعال‌سازی ستاد، سخنرانی و مصاحبه‌های محلی و حضور در سفر‌های استانی قالیباف و استفاده از ظرفیت رسانه‌های محلی سازماندهی شدند.

وی با اشاره به ستادهای جبهه پیشرفت و عدالت ایران اسلامی گفت: به کمک آقای قالیباف و با توجه به سخن رهبری درباره اینکه دهه چهارم انقلاب باید دهه پیشرفت و عدالت باشد جمعیتی در وزارت کشور در 4 سال پیش به ثبت رسید و فعالیت اجتماعی خود را آغاز کرد. در چند ماه اخیر نیز فعالیت‌های سیاسی این ستاد تشکیل شد و برای راه‌اندازی ستادهای مردمی از آنها کمک گرفته شد.

رودکی با اشاره به حمایت نمایندگان اهل سنت از قالیباف گفت:آقای سید عماد حسینی حداقل 60 نفر از نمایندگان اهل سنت را سازماندهی کرده‌اند و به این ترتیب ستادهای افراد اهل سنت نیز تشکیل شده و فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد.

این نماینده سابق مجلس تاکید کرد: قالیباف تاکید دارد که اگر فردی دو ملاحظه رهبری و نظام و توان مدیریتی داشته باشد من در هر جا باشم به این افراد مسئولیت خواهم داد به همین دلیل در شهرداری تهران از همه افراد و گروه‌ها استفاده شده است و این مسئله در زمان حضور قالیباف در نیروی انتظامی نیز صدق می‌کرد. وی همچنین با اشاره به نتیجه نظر سنجی‌ها گفت: چند مرجع در کشور وجود دارد که نظر سنجی آنها قابل توجه و اتکاست. دیشب در آخرین نظر سنجی که اعلام شد آقای قالیباف با 31 درصد آرا در صدر قرار داشت و آقای محسن رضایی با 9.3 درصد رای در رده بعدی بود و باقی کاندیداها در ردیف‌های پایین‌تر قرار داشتند. وی در پایان تاکید کرد: حدود 432 نماینده ادوار و بیش از 150 نماینده فعلی از قالیباف حمایت کرده‌اند و امیدواریم بتوانیم با استفاده از این ظرفیت بزرگ مسیر انتخابات را به خوبی پیش ببریم.

نیازمند مدیریت جهادی هستیم

حسین مظفر، رئیس ستاد مرکزی انتخاباتی قالیباف نیز در این همایش تصریح کرد: شرایط کشور شرایط حساسی است. نظامی که محقق شده است نظام پر هزینه‌ای بوده است بیش از 230 هزارشهید و جانبازان زیادی داده‌ایم. و بالاخره با فداکاری ملت قهرمان و رهبری امام(ره) انقلابی محقق شد که هم اسلامیت دارد و هم جمهوریت. وظیفه اسلام بزرگ و این نظام الهی بر گردن ماست و آرمان‌های بزرگی از طریق آن اعلام شد و همه انتظار داریم که آرمان‌های نظام به دستاورد تبدیل شود دستاورد نظام نباید به مسائل اخلاقی و معنوی محدود شود و مسئله رفاه مردم به قیامت احاله شود. وی با تاکید بر اینکه همه مدیران در کشور زحمت کشیده‌اند و باید قدردان مسئولین و مدیران گذشته باشیم. انقلاب ما ثمره حضور عزیزانی است که از ابتدای انقلاب همگی به آن خدمت کرده‌اند اما کشور در حال حاضر با شرایط خاصی مواجه است و باید تلاش کنیم تا مدیریت ویژه‌ای با توجه به نکاتی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارد و فرموده‌اند که رئیس‌جمهور آینده باید نکات مثبت این رئیس‌جمهور را داشته باشد و نکات منفی رئیس‌جمهور گذشته را نداشته باشد روی کار بیاید.

وی افزود: برخی افراد نیز در سخنرانی‌های خود به گونه‌ای سخن می‌گویند که انگار فردی را که خودشان معرفی کرده‌اند فرد اصلح است و لاغیر.این یک برداشت غلط است هرکس باید به وظیفه دینی خود عمل کند و فرد اصلح از دید خود را انتخاب کند.این مسئله نیز بر عهده من و شما گذاشته شده وبرای انتخاب فرد اصلح باید معیارها را در نظر گرفت.وی تصریح کرد: ما در کشور فقط مدیر خوب نمی‌خواهیم گرچه مدیر خوب، ارزشی، ولایی و دین‌مدار باید باشد.فردی که هم التزام عملی داشته باشد و هم اعتقاد قلبی.با این وجود فردی که در مصدر نظام اجرایی به عنوان اولین فرد اجرایی قرار می‌گیرد باید علاوه بر اعتقاد قلبی و التزام عملی به اسلام و انقلاب، کارآمد و توانمند و همت جهادی برای برون رفت کشور از شرایط بحران را داشته باشد مانبایدهزینه زیاد‌تر از گذشته به کشور و رهبری تحمیل کنیم.ما در گذشته هزینه زیادی پرداخت کردیم مجموعه اصولگرایان هزینه زیادی را در گذشته داده است و مشکلات زیادی در کشور ایجاد شده است از یک‌سوراخ نباید دوبار گزیده شد.

وی تاکید کرد: ضمن مشکلات داخلی در شرایط خارجی هم مشکلاتی ایجاد شد و این مسئله را مدیریت مستبدانه و ناکارآمد و کم تجربه در کشور ایجاد کرده، مدیریتی که نخبگان را فراموش کرده است.وی با اشاره به مسئله ایجاد ائتلاف گفت: دوستان تصمیم گرفتند برای سامان دادن، انسجام و تقویت ظرفیت اصولگرایان با یکدیگر ائتلاف کنند و عنوان شد که در گذشته ائتلاف بر احزاب ناکارآمدی خود را ثابت کرد به همین دلیل ائتلاف بر اساس شخصیت‌ها و ظرفیت‌های بنام شکل گرفت و قرار شد از همه ظرفیت‌های اصولگرایان استفاده شود و برای اداره کشور با هم همفکری کنند، سهم‌خواهی نکنند و برای ارتقای اصولگرایان تلاش کنند و با یکدیگر رقابت نکنند.

مظفر تصریح کرد: معیار انتخاب مشروعیت کارآمدی و مقبولیت بود.مشروعیت تایید شورای نگهبان بود که در میان دوستان محقق شد.بحث کارآمدی نیز با کارنامه افراد سنجیده و قرار شد مقبولیت با توجه به نتیجه نظر سنجی مراکز معتبر سنجیده شود. روزهای اول همه چیز خوب بود اما نتایح اولین نظر سنجی‌ها که آمد تردید‌ها و دودلی‌ها برای اعلام فرد واحد شکل گرفت.

رئیس ستاد انتخاباتی قالیباف تاکید کرد: به همین دلیل قرار شد بعد از ثبت‌نام‌ها انتخاب فرد اصلح پیگیری شود اما این موضوع به اعلام تایید صلاحیت‌ها موکول و قرار شد بعد از تایید صلاحیت‌ها با توجه به نتایج نظرسنجی فرد اصلح معرفی شود. در این زمان نیز پای افرادی به عنوان هواداران به میان آمد.در نهایت قرار شد تا 1 خرداد نتیجه ائتلاف اعلام شود با این وجود توجیهاتی مطرح شد مانند تغییر در نظر سنجی‌ها، توجه به نظر جامعتین.اما این مسئله در حالی بیان شد که از ابتدا قرار بود فردی که به عنوان انتخاب ائتلاف معرفی می‌شد، به تایید جامعتین برسد نه اینکه جامعتین فردی را به عنوان اصلح معرفی کند.

وی تصریح کرد: با توجه به این مسئله گرچه اصل مقبولیت پا بر جا بود و در این مسئله نیز آقای قالیباف بالاتر بود اما بنده چون حس کردم که خدشه در ائتلاف ایجاد شده از ان انصراف دادم و با پیشنهاد قالیباف ریاست ستاد او را عهده دار شدم.

وی در تشریح دلایل قبول این مسئولیت گفت: اول اینکه احساس کردم ائتلاف به نفر نهایی خود رسیده است دوم اینکه حس کردم قالیباف مظلوم واقع شد و دیگر اینکه در بین دوستانی که در ائتلاف حضور داشتند احساس کردم که فرد اصلح قالیباف است و او است که می‌تواند با مدیریت جهادی و توانمندی‌های خود به کشور خدمت کند.

/ 0 نظر / 3 بازدید