حجت الاسلام مغیثی: شهید حیدری نمونه بارز مجاهدت در راه خدا بود

شهید آیت الله محمد علی حیدری سرمایه اخروی و معنوی نهاوند است به ویژه اینکه این بزرگوار در سن 30 سالگی توانست به مقام مرجعیت برسد و از محضر درس بزرگانی همچون آیت الله بروجردی ،حضرت امام خمینی و آیت الله اراکی بهره مند شود.

مغیثی گفت: شهید حیدری از یاران و یادگاران صدیق حضرت امام خمینی(ره) در دوران سخت خفقان رژیم ستم‌شاهی و بعد از انقلاب بود که نقش ارزشمندی در ولایت‌مداری و بصیرت‌افزایی در آن دوران بر عهده داشت.

وی بیان داشت: مردم شهرستان نهاوند در قبل و بعد از انقلاب به شهید حیدری عشق و علاقه بسیاری داشتند به حدی که تمام کارها و امورات نهاوند با مدیریت ایشان صورت می گرفت و به جرأت می توان گفت شهید حیدری استوانه نظام اسلامی در  غرب کشور بود.

امام جمعه نهاوند شهدای هفتم تیر و در راس آنها شهید بهشتی را ذخیره و گنجینه نظام و انقلاب دانست و گفت: این شهدا در شکل گیری و پیروزی انقلاب سهم عمده و بزرگی داشتند و شهادت آنها به حدی سخت و دردناک بود که حضرت امام(ره)  واقعه هفت تیر و شهادت دکتر بهشتی و 72 تن از یارانش را همانند واقعه کربلا و قیام امام حسین دانستند.

عباسعلی مغیثی عنوان کرد: شهید حیدری بعنوان اولین نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی و اولین امام جمعه شهرستان نهاوند یکی از عالمان برجسته و دانشمند کشور بود که در اوایل انقلاب بعنوان نماینده حضرت امام در کشور لبنان معرفی شد و در مبارزات انقلابی مردم بر ضد نظام سلطنت نقش محوری و کلیدی داشت.

مغیثی گفت: دشمنان از یاد شهدا و نام شهدا و مراسمات یادوراه آنها هراس دارند زیرا می دانند مردم ایران با تأسی از قیام سرخ عاشورا برای دفاع از اسلام و دین و اهل بیت همه چیز خود را فدا می کنند.

/ 1 نظر / 10 بازدید
سارا مهدوی

آیا امکان ارتباط با خانواده این شهید بزرگوار وجود دارد؟