سال گذشته 11 اردوی جهادی توسط دانشجویان نهاوند تشکیل شد

سازندگی و فعالیت های عمرانی بخشی از ماموریت بسیج برای مقابله با توطئه دشمنان است که بر اساس این اولویت که از سوی مقام معظم رهبری تعیین شده لازم است نوع نگاه به بسیج تغییر یافته و این نهاد در فعالیت های اقتصادی و فرهنگی نقش آفرینی نماید.

خراسانی گفت: در سال گذشته در سطح شهرستان نهاوند ۱۱ اردوی جهادی توسط دانشجویان تشکیل شد که این گروه های جهادی در چهار روستا برنامه های علمی فرهنگی و عمرانی را به انجام رساندند.

وی افزود: در این گروهها دانشجویان پسر ۵۳۰ نفرروز و دانشجویان دختر دانشگاه های نهاوند یک هزارو ۴۰ نفر روز فعالیت کردند.

 فرمانده سپاه ناحیه نهاوند عنوان کرد: در اردوهای طرح هجرت۳ نیز سال گذشته در ۱۹ فضای آموزشی توسط دانش آموزان زیبا سازی و دیگر کارهای عمرانی انجام شد و برای انجام این کار از یک هزار و ۱۴۱ نفر روز دانش آموز پسر و ۴۴۰ نفر روز دانش آموز دختر استفاده شده است.

 مرتضی خراسانی بیان داشت: در سال گذشته به منظور اشتغالزایی مبلغ پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار به صورت تسهیلات به ۶۹ نفر پرداخت شده که لازم است امسال نیز در این زمینه اعتبارات لازم برای بسیج منظور شود.

خراسانی با اشاره به اینکه طرح اردوهای جهادی حرکتی ارزشمند و ماندگار است گفت: برگزاری اردوهای جهادی صرف نظر از آثار و برکات اقدام خداپسندانه و نقش تربیتی آنها،  تنها  برای پر کردن اوقات فراغت جوانان نیست بلکه هدف از برپایی این اردوها تاکید بیشتر بر تربیت جوانان است.

وی ادامه داد:  استفاده از ظرفیت اردوهای طرح هجرت برای ساخت مسکن محرومین تاثیرگذاری بیشتری در بین جوانان داشته و علاوه بر ترویج روحیه کارآفرینی، نمود بهتری در بین مردم نیز داشته است

/ 0 نظر / 21 بازدید