مراسم سالروز ارتحال حضرت امام (ره) در نهاوند برگزار شد

بنیانگذار جمهوری اسلامی در قیام خود که برگرفته از ارزشهای الهی و دینی بود به قدرتی غیر از قدرت خداوند تکیه نکردند و در تمام مراحل مبارزه به این امر اعتقاد داشتند.

حجت الاسلام محمد حسین صابری اراکی افزود: یکی از کارهای منحصر به فرد بنیانگذار جمهوری اسلامی این بود که آن پیر سفر کرده توانست بین معنویت و سیاست پیوند ایجاد نماید به طوری که آن بزرگوار در تمام امور، خدا و رضایت خدا را می دید و مصالح دین و جامعه را در نظر می گرفت.

وی افزود: حضرت امام تمام حرکات و تلاشش برای این بود که احکام اسلامی پیاده شود لذا اگر کسی که ادعای پیروی ازا مام را دارد در خانه اش ماهواره وجود داشته باشد دروغ گفته است و پیرو امام نیست.

وی خطاب به مسوولان گفت: باید با پیروی از امام زندگی زاهدانه ای داشته باشند و بدانند برای هر مسوولیتی 23 شهید به زمین افتاده است لذا آنان همواره این 23 شهید را مد نظر قرار دهند و چوب حراج به بیت المال نزنند.

وی گفت: حضرت امام با قیام خود عزت طلبی و سرافرازی را به مسلمانان بازگرداند به گونه ای که می بینیم امروز در سراسر جهان مسلمانان توانسته اند با بیداری اسلامی قدرتهای پوشالی را شکست داده و احکام اسلامی را پیاده سازند و بر ظالمان یورش برند .

صابری اراکی افزود: امروز به برکت انقلاب امام خمینی (ره) ایران اسلامی بر خلاف اسلام وهابی و داعشی به دنبال ایجاد تمدن اسلامی در سطح جهان و احیای اسلام ناب محمدی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین فلسفه انتظار امام زمان (عج) گفت: در بین دوستداران امام زمان(عج) افراد زیادی هستند که به آن بزرگوار ارادت دارند و مهدی باور هستند اما مهدی یاور نیستند لذا امام زمان (عج) یاران خود را از میان نخبگان و مهدی یاوران انتخاب می کند .

وی افزود: طبق آمارهای منتشر شده در دهه مهدویت بیش از 15 میلیون نفر از مردم کشور مان در جمکران حضور یافتند ولی آیا از بین این 15 میلیون نفر امام زمان می تواند 313 نفر یار خود را انتخاب نماید.

وی با بیان ویژگیهای یاران امام زمان گفت: اگر امام زمان (عج) 313 یار که مانند حضرت ابوالفضل باشد را پیدا کند ظهور پیدا می کند لذا یاران امام زمان نخبگان معنوی هستند که اهل زهد و تقوی و نماز شب خوان می باشند و انسانهای بسیار با تقوایی هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به لزوم پرهیز از جنجال آفرینی دربحث هسته ای گفت: وقتی هیات دیپلماسی ما زیر نظر رهبری انقلاب حرکت می کنند و رهبر تمام مسائل را رصد می کنند کسی حق اهانت و جسارت به تیم مذاکره کننده را ندارد زیرا در شرایط کنونی ما به وحدت زیادی نیاز داریم.

وی افزود: کسانی که مدعی تبعیت از رهبری هستند باید پشت سر ایشان حرکت کنند و جا پای جای ایشان بگذارند نه اینکه بعضی وقتها از مقام رهبری تند تر حرکت نمایند و با مسائل به شیوه ای دیگر برخورد کنند.

در این مراسم امام جمعه نهاوند نیز گفت: با وجود گذشت 26 سال از ارتحال حضرت امام همچنان به آرمانهای آن پیر سفر کرده وفادارند و مراسم سالگرد او را پر شور برگزار می کنند.

حجت الاسلام عباسعلی مغیثی نیا افزود: امروز تنها راه تداوم حرکت حضرت امام (ره) و مسیر انقلاب، زنده نگهداشتن تفکر امام و خون شهدا و گسترش اندیشه مهدویت، پرهیز از تفرقه و جدایی وپیروی از رهبر عظیم الشان انقلاب است.

وی افزود: همانگونه که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید نموده اند امروز نباید اسیر توطئه های دشمن برای ایجاد شکاف در صف واحد مردم و مسوولان شد لذا با وحدت کلمه در راه آرمانهای امام راحل و رهبر انقلاب باید بیش از گذشته تلاش کرد .

حضرت امام خمینی (ره) در سال 42 مبارزه خود با نظام طاغوت را آغاز کردند و پس از سالها تبعید در بهمن 57 به کشور بازگشتند و به مدت 10 سال جمهوری اسلامی را در مسیر خود هدایت نمودند.

سرانجام این رهبر بزرگ جهان اسلام در روز 14 خرداد دعوت حق را لبیک گفته و ارتحال نمودند که مراسم تشییع پیکر مطهر ایشان توسط دهها میلیون نفر از مردم در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

/ 2 نظر / 42 بازدید
احسان ز

سلام اقا حسین...چند وقت پیش یه قولی دادی..قرار شد در مورد بعضی کاندیداهای مجلس و یه سری مسایل که جنبه روشنگری داشت چیزی بنویسی.پس چی شد؟؟؟نکنه اجازه ندادن؟؟؟

Ali

درسته هنوز خیلی مونده تا انتخابات......