پیگیری مهر/ عملیات اجرایی سد گرین نهاوند از سرگرفته شد

10 روز پیش عملیات اجرایی احداث سد گرین نهاوند به علت کمبود منابع مالی و طلب پیمانکار تعطیل شد اما با پیگیریهای انجام شده و برگزاری جلسات اضطراری با مسئولین مختلف کشور و استان، بخشی از مشکلات پروژه ملی سد گرین نهاوند برطرف و عملیات اجرایی آن از روز شنبه مجددا اغاز شد.

کولیوند گفت: بر اساس برگزاری جلسات متعدد مقرر شد 100 درصد اعتبارات تخصیص یافته به پروژه سد گرین نهاوند در سال جاری پرداخت و از محل فروش اوراق مشارکت نیز 10 میلیارد تومان به این پروژه تزریق مالی شود.

وی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته و برگزاری جلسه با دستیار ویژه رئیس جمهور در خصوص روند اجرایی پروژه سد گرین نهاوند افزود: عملیات تونل انحرافی به طول 900 متر و جاده جایگزین به طول هفت کیلومتر با سرعت بیشتری انجام می شود تا در شش ماه آینده به بهره برداری برسد.

مدیر آب منطقه‌ای نهاوند اعلام کرد: تاکنون برای احداث این سد هشت میلیارد و 300 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی تخصیص یافته است.

آرش کولیوند ادامه داد: پروژه سد گرین نهاوند با اعتباری بیش از 150 میلیارد تومان مهمترین و بزرگترین پروژه استان همدان است.

وی گفت: این پروژه با افق تأمین آب شرب شهرستان نهاوند و سه هزار و 599 هکتار توسعه اراضی و 567 هکتار بهبود تأمین آب اراضی کشاورزی طراحی شده است.

/ 0 نظر / 11 بازدید