نهاوند همدان طی 24ساعت چهار بار لرزید

در باغهای منطقه گلزرد و در عمق 17 کیلومتری زمین رخ داده است.
در گزارش روابط عمومی فرمانداری نهاوند که بر اساس گزارش مرکز لرزه نگاری کشور و موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران منتشر شده است دومین زمین لرزه در همان روز ساعت 19 و 2دقیقه و 26 ثانیه به بزرگی 3.2 درجه ریشتر و در 4 کیلومتری نهاوند و در مزارع روستای دهنو و در عمق 8 کیلومتری زمین بوقوع پیوسته است .
همچنین سومین زمین لرزه ساعت 19 و 6 دقیقه و 15 ثانیه به بزرگی 2.5درجه ریشتر در 6 کیلومتری نهاوند و در مراتع روستای دهنو و در عمق 10 کیلومتری و چهارمین آن در ساعت 2 و 48 دقیقه و 37 ثانیه بامداد یکشنبه به بزرگی 1.6 درجه ریشتر در 5 کیلومتری نهاوند و در مزارع روستای زرامین علیا و در عمق 10 کیلومتری زمین رخ داده است.
این گزارش می افزاید علاوه بر این در روز پنجشنبه 12 شهریور نیز زلزله ای به بزرگی 2 و چهار دهم ریشتر نهاوند را تکان داده بود .
هیچکدام از زلزله های رخ داده خساراتی در بر نداشته است .
شهرستان نهاوند به لحاظ جغرافیایی و قرار گرفتن در منطقه کوهستانی زاگرس در روی گسل فعال زلزله این رشته کوه قرار گرفته که این شهر را آسیب پذیر ساخته است.
وقوع زلزله در گذشته های دور باعث خسارات جانی و مالی به مردم منطقه شده است در حال حاضر نیز در زمانهای مختلف زلزله هایی رخ می دهد که طی سالیان اخیر خساراتی را بدنبال نداشته است.

/ 0 نظر / 35 بازدید