امام جمعه نهاوند: مردم ایران اجازه نفوذ آمریکا به کشور را نمی دهند

آمریکا چند دهه است که در منطقه به مسلمانان مظلوم ظلم روا داشته و بین آنان تفرقه انداخته تا بتواند توان آنها را تضعیف نماید لذا ما نمی توانیم ساکت بنشینیم و شاهد زور گوئیهای آمریکا باشیم.
وی به کشتار مردم مظلوم یمن توسط رژیم آل سعود اشاره کرد و گفت: حمله عربستان به یمن با دستور و چراغ سبز آمریکا به وقوع پیوسته که متاسفانه در برابر این جنایتها شاهد سکوت مجامع جهانی هستیم.
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با مذاکرات صورت گرفته گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما فقط بر سر مساله هسته ای مذاکره نموده ایم و در هیچ رابطه دیگر با آمریکا وارد مذاکر ه نمی شویم.
وی با اشاره به سالروز حادثه 11 سپتامبر گفت: حادثه سپتامبر نقشه خود آمریکا بود تا به بهانه مبارزه با تروریسم بتواند در منطقه حضور یابد اما حضور آنها جز ویرانی و قتل و کشتار مسلمانان هیچ دستاورد دیگری در بر نداشته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سخنان اخیر رهبر انقلاب در خصوص نابودی رژیم غاصب اسرائیل گفت: امروز رژیم صهیونیست بیش از هر زمان دیگری منزوی شده است و همانگونه که رهبری فرمودند تاریخ تا 25 سال دیگر رژیمی به نام اسرائیل را مشاهده نخواهد کرد.
وی به جنایات رژیم صهیونیستی در منطقه اشاره نمود و گفت: رژیم صهیونیستی با به خاک و خون کشیدن مردم غزه و همچنین لبنان جنایات بزرگی را در حق بشریت انجام داده که البته امروز مسلمانان بیدار شده اند و در برابر این غده سرطانی ایستاده اند.
خطیب جمعه نهاوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت پرداختن به اقتصاد مقاومتی گفت: یکی از مولفه های مهم و ضروری بلکه عامل اصلی استقلال اقتصادی تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه بر ظرفیتها و توانمندیهای داخلی و مقاوم سازی زیرساخت های صنعتی و کشاورزی است.
وی افزود: مسوولان باید باور عمیق به اجرای اقتصاد مقاومتی داشته باشند که مهم ترین عامل موفقیت اعتقاد عمیق و نگاه کارشناسانه در اجرای آن است.
وی به بحث صرفه جویی و استفاده از تولیدات داخلی اشاره کرد و گفت: مردم در تحقق اقتصاد مقاومتی نقشی اساسی دارند بدین معنی که با صرفه جویی و استفاده از تولیدات کالاهای با کیفیت داخلی اقتصاد کشور را در برابر تهدیدات مقاوم نمایند و آنرا رونق دهند.

/ 0 نظر / 44 بازدید