هوای ملایر و نهاوند به مرز بحران و همدان به وضعیت هشدار رسید

هوای شهر همدان به سبب ورود ریزگردها در وضعیت هشدار قرار داشته و شهروندان باید از تردد بی‌مورد در سطح شهر خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه ورود ریزگردها به استان همدان از بعدازظهر امروز تشدید شده است، افزود: در حال حاضر هوای شهرهای اسدآباد و کبودراهنگ نیز در وضعیت هشدار است.

محمدی با اعلام اینکه ریزگردها از سمت غرب به استان همدان وارد شده‌اند، تصریح کرد: در حال حاضر شهرهای جنوبی استان همدان از جمله ملایر و نهاوند در وضعیت بحرانی قرار دارد که این وضعیت از ساعت 16 امروز آغاز شده است.

وی بیان کرد: رفع این ریزگردها نیازمند بارندگی در سطح استان بوده و امیدواریم بارش مناسبی در این ساعات رخ دهد که سبب از بین رفتن ریزگردها شود، از سوی دیگر با توجه به اینکه ریزگردها از سمت غرب وارد همدان شده‌ است جریانات جوی همچون وزش باد نیز در رفع شدن آن موثر است.

مدیرکل محیط زیست استان همدان با بیان اینکه ادامه این روال سبب می‌شود تا وضعیت هوای همدان به مرز اضطرار برسد، گفت: مردم و شهروندان در این شهرها باید از فعالیت‌های ورزشی در این ساعات خودداری کرده و از تردد افراد سالخورده و کودکان نیز در سطح شهر جلوگیری شود.

وی با بیان اینکه بیماران تنفسی و قلبی نیز نباید در وضعیت هوایی از منازل و محل نگهداری خود خارج شوند، تاکید کرد: توصیه می‌شود کسانی که قصد تردد در سطح شهر را دارند از ماسکهای استاندارد استفاده کنند.

محمدی با اعلام اینکه امسال به صورت میانگین 4 روز هشدار در شهر همدان داشتیم، بیان کرد: هوای استان همدان در یک روز نیز در وضعیت اضطرار قرار گرفت.

/ 0 نظر / 200 بازدید