ظفری: برداشت خیار از مزارع نهاوند آغاز شد/برداشت 50 تن از هر هکتار

امسال 350 هکتار از زمین های کشاورزی نهاوند به کشت خیار سبز بهاره اختصاص یافته است.

وی پیش بینی کرد بیش از 50 تن خیار سبز از هر هکتار از این مزارع برداشت شود.

وی عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته خیار تولید شده شهرستان علاوه بر مصرف داخل به دیگر استان‌های کشور نیز صادر می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 19 شرکت کشاورزی در نهاوند فعال است، اظهار داشت: جهاد کشاورزی به منظور علمی تر شدن برنامه کشاورزی و تسهیل در روند اجرای طرح های کشاورزی تعدادی از کارها و امورات را به بخش کشاورزی واگذار کرده است.

ظفری افزود: تعداد شرکت‌های کشاورزی نهاوند در حال حاضر19 شرکت  در سه بخش است که تعداد شاغلان آنها به 70 نفر رسیده است.

وی ادامه داد: 9 شرکت تعاونی تولیدی که مهمترین اقدام ان توزیع کودهای شیمیایی بین کشاورزان است در سطح  روستاها و مراکز بخش ها نهاوند مستقر است که توسط کشاورزان اداره می شود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند عنوان کرد: پنج شرکت فنی و مهندسی و مشاوره ای در نهاوند وجود دارد که هر شرکت متشکل از پنج نفر نیروی انسانی فارغ التحصیل بخش کشاورزی است و از محل اعتبارت دولتی امورات زراعتی و تحقیقات و اموزش های مربوط به ان را بر عهده دارند.

احد ظفری بیان داشت: برای مبارزه و شناسایی آفات  و بیماری ها و علف های هرز پنج کلینینک گیاه پزشکی در شهرستان نهاوند احداث شده است که به صورت دائم یک نفر و در فصل کاری 16 نفر نیروی متخصص تحت نظارت واحد حفظ نباتات در این مراکز فعالیت دارند.

ظفری اظهار داشت: شهرستان نهاوند به عنوان قطب کشاورزی استان محسوب می شود که تولید کننده بیش از 20 نوع محصولات کشاورزی است که در 14 محصول رتبه اول تا سوم استان را دارد و در تولید گشنیز رتبه نخست کشور را دارد.

/ 0 نظر / 48 بازدید